הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתרגל בהדרגה?

ד"ר אורן חסון(11.2.2018, 0:43)

לי יקרה,

לפי דברייך, נראה שמצד אחד יש לך מחוייבות, שאת מרגישה שאת לא יכולה לוותר עליה. מחוייבות לקידום, ומחוייבות למטרות. לכן, אילך לך זמן "לבזבז". אולי אפילו ל"הנאות". האם את מוותרת על חברים כדי שלא להיפגע מהם, או מוותרת על חברים כאשר הם לא "מקדמים" אותך, וגם כאן – מקדמים ככותרת, כשאת מתכוונת לבזבוז זמן בדרך לאנשהו, שהוא חשוב לך.

כל אחת משתי הסיבות האלו יכולה להפריע לך ליצור קשר בנחת, וליהנות מהדרך שבה אתם ביחד, ולדאוג אם זה מתאים או לא קצת אחר כך.

אני יודע שלפעמים קיים החשש מלהיקשר עם מי שזה לא מתאים איתו, כשבגלל הקשר הרגשי הזה יהיה קשה יותר להיפרד, אבל לפעמים זה בגלל הקושי להיות אסרטיבי, ובעיקר כאשר את עם רגשי אשם על "הבטחות לכאורה", סוג של הסכם בלתי כתוב ביניכם, שאת לא ממשת. אם את רוצה לבנות קשר טוב, חשוב שתדעי גם להיות כזו שמאפשרת לקשר להיות בתחילתו (כלומר, להישאר שם ולחוש אותו), ולהחליט קצת אחר כך. אני לא מבקש ממך להיות צינית בקשר, אלא רק לאפשר לעצמך לבדוק קשרים מבלי לפחד מהם. נשמע הגיוני?

אני בסך הכל נותן לך כיוון למחשבה. אם תרגישי שזה קשה לך, תצטרכי לחפש לעצמך תרגילים קטנים שאת מסוגלת לממש, להתנסות בהם ולהתרגל בהדרגה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com