הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לטפל באלימות לבד

ד"ר אורן חסון(11.2.2018, 0:45)

טל יקרה,

זה אכן נשמע כמו יחסים מאד בלתי יציבים, ומאד לא תומכים.

אני לא יודע איך הוא גילה, ומה בדיוק נאמר לו או איך בדיוק הוא פירש את מה שנאמר לו, אבל בטיפול באלימות האמירה שהוא אגרסיבי בגלל שלא טוב לו איתך, היא אמירה בעייתית. יש בה השלכה של לפחות חלק מהאשמה עלייך, כי את "לא טובה לו". כשזו האמירה, הוא מפסיק לקחת אחריות, כי הוא מאשים אותך או את "הסביבה" שלו במקום לומר לעצמו שגם כאשר קשה, וגם כאשר הוא לא משיג את מה שהוא רוצה, הוא צריך ללמוד להתמודד עם זה בצורה לא אלימה. זה המסר שהוא אמור להוציא מטיפול, כדי שהטיפול באמת יעזור לו להתמודד עם התפרצויות ללא שליטה.

מצד שני, גם את נותנת לו הרבה הנחות. ובעצם, גם לעצמך. אולי זה משבר גיל הארבעים, את אומרת לעצמך, ובכך את אומרת שאולי יש סיכוי שזה יעבור. לבד, אולי. את נעה בין תקווה לייאוש, וזה לא טוב. למרות כל מה שסיפרת עליו, את עדיין רוצה לשמור את התא המשפחתי שלכם, ועדיין רוצה את האהבה שלו, ומקווה שתיווצר שם יציבות. ולכן את נתפסת לסימנים זמניים של רצון טוב, ובכלל של רצון, כאשר הדבר הכי עקבי בהתנהגות שלו, לפי תאורך, זה חוסר עקביות.

אני חושב שכדאי מאד שתלכו ביחד לטיפול זוגי. כי כל עוד לא תהיי חלק מהטיפול, לא תדעי מהי המידה שבה ניתן לייצב את היחס שלו אליך ולבית, ולא תדעי אם ואיך יש דברים שאולי גם את יכולה לעשות כדי לייצב את הזוגיות שלכם. קראתי את מה שכתבת, ואני לא יודע כמה חסר שם על דברים שהם חלקך בתקשורת הלקוייה ביניכם. יתכן שאת נפלאה ועושה הכל נכון, ויתכן שיש דברים שאולי כדאי לעשות אחרת, ובכלל זה אולי גם לדעת לשים לו גבולות באופן אסרטיבי, כך שהוא יידע לקבל אותך. זה דברים שאפשר יהיה ללמוד בטיפול זוגי, ובעיקר כאשר תהיה גם אצלו מודעות למה את מבינה ומה לא, והדברים שלהם תרצי לשים גבולות ייאמרו שם, ולכן יהיה לו יותר קל לקבל אותם כאשר זה יבוא ממך בהמשך.

או לומר לעצמך שהגיע הזמן לחיות אחרת וטוב יותר, ועם פחות פחדים, ולחשוב צעד, ושניים ושלושה קדימה, כדי לדעת היכן את רוצה להיות בכל חודש בחודשים הבאים, ובכל שנה בחמש השנים הבאות, ולבנות את זה בנחישות, למענך ולמען הבנות.

כרגע אני די הרבה מנחש, אבל חשוב להבין שכדי לדעת מה קורה, את צריכה להיות גם כן בתוך התהליך הטיפולי. כאשר במקביל הוא יכול לטפל באופן מקצועי גם באלימות שלו, אפילו אם זה יהיה ביחד קצת יותר מדי בשבילו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com