הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אני מתוסכלת

הדרומית(11.2.2018, 23:56)

מצד אחד אני מבינה את הדאגה והאכפתיות, גם אני לא הייתי רוצה שבן זוגי יסבול מבעיות עודף משקל, אך קשה לי לקבל את זה שהוא מציב לי תנאי, מרגיש כמו אולטימטום. השאלה שלי מה יקרה אם לא ארד במשקל, האם פה תם הקשר שלנו? האם הקשר שלנו מסתובב רק סביב המשקל? אני רואה זוגות סביבי מתחתנים, ואני שואלת את עצמי, מה, לי לא מגיע? ואני כן רוצה להתחתן...ולמה רק אני צריכה לעמוד בתנאים, למה שלא אציב עבורו תנאים? מתחילה להרגיש שאין עתיד לקשר הזה ואל תחשוב לרגע שאני מעוניינת בפרידה, הוא מאוד חשוב לי אבל גם אם ארד במשקל ואגיע ליעד שרציתי, ההרגשה הזו לא תעזוב אותי.

העניין שניסיתי לדבר איתו על התחושה הזו כבר מספר פעמים, הוא טוען שהוא מנסה ככה לדרבן אותי לרדת במשקל, שהמשקל מהווה סיכון אם ארצה להיכנס להריון ובכלל הבריאות שלי בפני עצמה (להימנע מסכרת, דום לב ועוד) וכמובן השפעה על כל טווח החיים. אני מצד אחד מבינה את הצד שלו אך זה גם גורם לי להרגיש לא נעים, וכשאני רואה את כל הזוגות סביבי מתחתנים, זה רק מגביר את התחושה הלא טובה ומגיע לבכי.

חשוב לי גם לרדת במשקל, אבל זה דורש אורח חיים מאוד פעיל, מוקפד ועקבי וקשה לי במיוחד כשמצפים ממני להגיע לתוצאה הזו. לפעמים מרגיש, שהוא רוצה שאגיע ליעד יותר ממה שאני רוצה.

מה עושים?

קשה לי להמשיך בתחושה הזו