הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי לזוגות צעירים

ד"ר אורן חסון(13.2.2018, 14:21)

דרומית יקרה,

אני חושב, אם כך, שאת שואלת את עצמך מספר שאלות.

 1. האם זה לגיטימי להיות "כוחני", ולהשפיע עליך בעזרת איום?
 2. האם גם באי הסכמות אחרות הוא ישתמש באלמנט כוחני דומה כדי לכפות עליך את דעתו, כלומר, בשימוש בפגיעות או בצורך שלך כדי להשיג את מה שהוא רוצה?
 3. אם תצליחי להוריד במשקל, כמה זמן זה ייקח, ומתי זה יהיה "מספיק טוב"?
  ומה יקרה עד אז? בחודש הבא? בחצי שנה הקרובה? עד כמה את עומדת למבחן? מה תרגישי כאשר זה מעמיד אותך בעמדת נחיתות, וצריכה להמתין ל"אישור" שלו? וכמה סבלנות תהיה לך להתמודד עם הפגיעה הזו שאת חשה עכשיו לאורך זמן?
 4. ומה יקרה אם לא תצליחי?
  – כי הרי זה לא שאת לא רוצה. אפילו מאד. אז אם לא, כמה זמן "תבזבזי" על קשר שלא יגיע לנישואים?
  – ומה יקרה אם לא תצליחי להתמודד לאורך זמן עם הפגיעות?
 5. ובינתיים זה מעמיד את הקשר שלכם לא רק בעמדת המתנה, עד שמשהו ישתנה, אלא שמצטברים מטענים ביניכם של אי שביעות רצון, שעלולים להיות ביניכם גם בהמשך, בכל פעם שלא תסכימו על משהו אחר, ויצופו מחדש על הפגיעה שנוצרת היום.
 6. לא כתבת על האפשרות שהוא אולי רוצה אותך רזה יותר כי הוא רוצה אותך "ייצוגית" יותר. אולי גם זה חולף בראשך. אולי רק כי את חושבת שזה ייצוגי יותר, כי המוסכמות החברתיות אולי משפיעות גם עליך, ואולי כי את חושבת שבאיזה שהוא מקום הייצוגיות הזו חשובה גם לו.

זה צומת לא פשוט ביחסים. הוא יכול להוביל לכיוונים שונים, בין אם תמשיכו ביחד ובין אם הוא יוליך לפרידה. אני חושב שכדי להיבנות ממנו, ואולי קודם, אפילו כדי שלא להיפגע ממנו יותר, את צריכים עזרה. התקשורת ביניכם הפכה להיות נעימה פחות, למרות הרצון שלכם להיות ביחד, ולא הצלחתם לבנות אותה לתקשורת בונה ולא פוגעת.

אני מציע שתלכו לטיפול זוגי. לא כדי "לפתור" את בעיית המשקל שלך. היא לא הנושא המרכזי. יש ביניכם פער שקשה לכם לגשר על פניו בצורה טובה, ולו רק כי קשה לך להוריד משקל על פי בקשה. גם לא על פי בקשה שלך. אנשים מגיעים לזוגיות עם יתרונות ועם חולשות. גם את (ואני לוקח את זה כחולשה, כי את רוצה לעשות משהו שהוא משמעותי לך, במקרה הזה זה להוריד משקל, ומתקשה לעשות זאת). יתכן שגם הוא, אבל אני לא מציע להתחיל להתחשבן, כי זה לא יועיל אלא רק יעצים את הלחץ וההתנגדות. אתם צריכים בעיקר תקשורת טובה יותר ומקבלת יותר, ואולי מעודדת יותר. ובמקביל, יתכן שאת צריכה ללמוד לקבל כוח לעשות משהו שיש בו התמודדות קבועה ולא פשוטה. הוא צריך ללמוד אולי לעזור לך באופן שיועיל לך ויחזק אותך, שאחד המרכיבים שלו, כך נראה לי, הוא קבלה שלך כפי שאת. בודאי לדעת להעביר לך את המסר הזה. כך שביחד, תוכלו להגיע למטרות שלכם טוב יותר, כזוג שבאמת רוצה ללמוד להתגבר ביחד על משימות לא קלות.

ראי בבקשה באתר שלי את הדף על טיפול זוגי לזוגות צעירים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com