הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להציל את הקשר?

ד"ר אורן חסון(30.3.2018, 15:54)

לימור יקרה,

אם הוא אומר שזה הפיך, הוא אומר שהוא רוצה להישאר איתך. את זה את מבינה, אבל די התייאשת משינוי משמעותי מספיק כדי שתראי איתו את העתיד שאת רוצה לראות לעצמך. אם חבל לך לוותר עליו, ואת חושבת שיש סיכוי שהוא ישתנה במשהו, אז שלושה חודשי הפסקה הם לא הדבר הנכון. הדבר הנכון יהיה ללכת לטיפול זוגי. את מנסה לשלוח אותו לטיפול, אבל זו דרך איטית יותר, וגם כזו שלא תדעי מה קורה בה וכמה זמן זה ייקח, אם בכלל. בטיפול זוגי תהיי יותר מעודכנת בתהליך שהוא עובר, גם אם לא לגמרי ולא כל הזמן, ויהיה מי שיעזור לך להתחזק כדי להתאזר עוד בסבלנות, במקביל לשיחות על הקשיים שיש לו בחשיפה, ובעצם במחוייבות הזוגית (כל הדברים שתארת כולם שייכים להצהרת מחוייבות, ולהתנגדות לקשר מחוייב ומתמשך). הוא גם פגיע מאד. הנכון הוא להציע טיפול זוגי, כאשר האלטרנטיבה היא הפסקת הקשר. אם את באמת מאמינה בזה, כלומר. כי הפסקה וחזרה תשאיר אתכם במקום פחות טוב מכפי שאתם היום, ואותו משוכנע יותר שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, כי תמיד תישארי שם. כך שהניסיון לשכנע אותו ללכת לטיפול זוגי הוא מוצדק, ומבחינתך הוא תנאי להמשך הקשר. הקשר שלך איתו, ואולי בעצם הקשר שלו איתך הוא קשר בעייתי, ויהיה לך לא קל. אני מניח, עם זאת, שמצאת בו דברים טובים שבגללם את איתו למרות הקשיים שלו לתת לך ביטחון ותחושה טובה של עתיד טוב. זה לא רק מאז שהעלית שוב את הרצון לילדים, אלא בדיוק, כפי שאמרת, חוסר הכנות שלו בהבעת ההתנגדות שלו למשהו שונה. הוא הסתיר את הקשר שלכם עוד גם לפני כן, וזה לא חדש.

קראי בין ה מאמרים שלי על טיפול זוגי את המאמר הראשון, וברשימת ה מאמרים שלי ל Ynet, את המאמר על נשק יום הדין, בתחתית הרשימה.

אם את חושבת שהסיכוי לשינוי שלו הוא אפסי, אז שלושה חודשי פסק זמן ולצאת עם אחרים זו התחלה טובה לדרך אחרת. לא לדרך חזרה איתו, כי זו תהיה חזרה ממקום הרבה פחות טוב והרבה עודפחות אמון הדדי מכפי שיש היום.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com