הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר חזק או חזקה בקשר?

ד"ר אורן חסון(3.4.2018, 14:40)

לימור יקרה,

מאד חשוב לדעת, מה חשוב לך יותר. האם אופי הקשר, והצורך שלך להיות "חזקה" בו, או עצם קיום הקשר. לפי מה שאת שואלת, את חושבת שאי אפשר לקיים את שניהם יחדיו, ואז את צריכה לבחור.

האם את צודקת בחשיבה הזו? – אני לא בטוח. לפעמים אפשר, מותר וצריך להפגין חולשה בנקודות החלשות, כדי להביע צורך, ושהצורך הזה יתקיים ויהיה על השולחן כדי שיהיה לבן זוגך המקום להרגיש נזקק, ולעזור לך שם, בדיוק כפי שהדבר מתקיים להיפך, בנקודות החלשות שלו.

וגם – שאלה חשובה היא אם העובדה שהקשר הזה חשוב לך היא "חולשה". גם בזה אני מטיל ספק, ברשותך. אם לא תדעו שהקשר חשוב לכם, לשניכם, איך תדעו שאתם רוצים להישאר בו?

אני חושב שהחשש שלך הוא מכך שהצרכים שלו ישתלטו על שלך, אם הוא יחשוב שאת רוצה אותו יותר משהוא רוצה אותך. כאילו שהקשר בנוי על בדיקה של חזק וחלש, כדי לדעת איך להתנהל. חבל שכך את מרגישה, כי כך את חשדנית יותר לגבי המניעים שלו. אם בצדק, אז הקשר שלכם אינו הקשר הנכון, והוא לא בנוי טוב. אם לא בצדק, את אולי צריכה ללמוד להתאים את עצמך טוב יותר לקשר של נתינה הדדית, ולקחת בחשבון שזה אף פעם לא יהיה סימטרי או מדוייק. תמיד תהיינה נקודות אגוצנטריות יותר אצל שניכם, כי הן חלק מהמשא ומתן להבנה של מה חשוב יותר ומה חשוב פחות לשניכם, כדי לאפשר נתינה דרך ויתורים במקומות שהם פחות חשובים, כדי לקבל במקומות שהם יותר חשובים.

וגם אלה הם חלק מהדברים שלומדים לזהות ולפחד פחות בטיפול זוגי.

ואני חוזר להתחלה: את הרי רוצה קשר שבו תביני "שהוא תמיד יישאר שם". לא יפליא אותי אם גם הוא רוצה את אותו הדבר. זה אמור להיות לטובתך, ולא לרעתך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com