הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טקטיקה של מלחמת הכל או לא כלום

ד"ר אורן חסון(11.5.2005, 1:39)

זארה יקרה,

יש ביניכם קונפליקט קלאסי: את רוצה הכל, והוא רוצה לא כלום, ואי אפשר לעשות משפט שלמה ולהביא חצי ילד או רבע ילד לעולם. כרגע אתם מחופרים כל אחד בעמדתו, מתוך המחשבה שאם לא תוותרו, ותהיו נחושים, אז במוקדם או במאוחר (כאשר כבר יהיה אבוד) הצד השני יתקפל. זו טקטיקה מלחמתית, שבתנאים הנוכחיים, הרי ברור שמה שלא תהיה התוצאה – הצד שהפסיד יהיה ממורמר מאד, וישמור טינה ברמות גבוהות לצד השני, כי הציפיות שלו על העולם ועל העתיד שלו (או שלה) בו, התמוטטו.

כרגע, בשל הטקטיקה שאתם נוקטים בה, אתם גם לא רואים את שתי החלופות שלכם בטווח הרחוק. אז הנה: אם את "מנצחת", את עלולה להפסיד אותו, ולא ברור לי עד כמה הבת שלכם תפסיד אותו – את בודאי יכולה לדעת זאת טוב יותר. גם אם הוא יישאר איתכן בקשר, או יישאר רק עם הבת שלכם בקשר, הוא עלול לשמור לך טינה, ותתקשו לתפקד ביחד כהורים.

אם הוא "ינצח", את תזכרי לו לעד את העובדה שהוא טרח לנפץ לך חלום, עד שסוף סוף הגעת אליו. תהיי מרירה, ותתקשו לתפקד כזוג אוהב ומאושר.

כרגע, אלו שתי האפשרויות היחידות הקיימות – אלא אם תחליטו על דרך שלישית, של הידברות, והחלטה מוסכמת על שניכם (כן או לא), באופן שבאמת שניכם תשלימו איתה. מה שלא תחליטו – זו כמובן הדרך הרצויה, אלא שהדרך אליה מצריכה הפסקה של "הטקטיקה המנצחת", שהיא "אני בשום אופן ובשום תנאי לא מוותר/ת".

אני לא יודע כמה זמן יש לכם, אבל אם אתם לא יודעים להגיע להחלטה לבד, אתם זקוקים לסיוע. אני לא בטוח שבוררות היא הדבר הנכון, אלא יעוץ זוגי. כי לא הפשרה היא העניין, אלא ההשלמה עם ההחלטה, מה שזו לא תהיה. כרגע אתם רואים כל אחד את עצמו, ושניכם צריכים ללמוד, ומהר, לראות, להבין ולהפנים, כל אחד את הצד השני.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com