הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מדוע קשה לשמור קשר לאורך זמן?

ד"ר אורן חסון(14.5.2005, 2:15)

דייויד שלום,

אני מבין את התסכול. ראה, הקושי לקיים קשרים ארוכים יכול להגיע משני מקורות (אם נתעלם מחוסר רצון ומוטיבציה) – האחד הוא בשל חוסר בטחון עצמי להתחיל קשרים, והשני הוא בשל חוסר יכולת להתמיד בקשרים שיצרת. ואם אצא מתוך הנחה שהקושי שלך הוא בהתמדה ולא ביכולת ליצור קשר, אז גם לכך יכולות להיות מספר סיבות. וכשאתה אומר שזו בעיה נפוצה, ושואל אם כולכם דפוקים התשובה היא לא. אחת הסיבות הנפוצות לאי התמדה של קשרים היא הזמינות של נשים (וכמובן גם להפך). לו כל התחלה היתה קשה מאד, או לו לא היו נשים זמינות לקשרים חדשים, היית חושב שוב ושוב אם לעזוב את האשה שהצלחת למצוא. זו בהחלט אחת הבעיות מבין אלו שיכולות להפריע לך לשמור על קשרים לאורך זמן.

אתן לך דוגמא ממישהי שהכרתי, שעוד לפני עידן האינטרנט פרסמה מודעת הכרויות. מאחר שהיא אמנית הניסוח, אזי במשך החודש שבו המודעה התפרסמה היא קיבלה 400 תגובות. 400! ישבתי אצלה פעם ושמעתי אותה עונה לטלפונים, ונוכחתי לדעת שגבר החלומות שלה היה תמיד בטלפון הבא. לאחר אותו חודש, המשיכה לפרסם את המודעה שלה לחודש נוסף, כי המשכיות המודעה היתה מוזלת...

יכול להיות שהסיבות שלך אישית הן אובייקטיביות, ואתה נמצא בקצה התפלגות הפעמון הידועה, כאשר הרוב יוצרים קשרים למשך כמה שנים, בקצה אחד נמצאים אותם בודדים המגיעים לקשרים של 70 ו- 80 שנה, ובקצה השני, אלו שהקשרים הארוכים ביותר שלהם אינם עולים על שבוע או חודש. יכול להיות שזה עניין הסתברותי, אבל גם יכול להיות שלא. לכן, כפי שאמרתי – אם אתה מעוניין בקשרים ארוכים יותר, בחן לעצמך ולמד את הסיבות לכך שאינך עושה את זה. אם אתה רוצה ייעוץ מקצועי, לך ועשה זאת.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com