הוספת הודעה פורום כתפיים - ראש הפורום

תופעות לואי קורטיזון

צופי(4.8.2005, 18:45)

ד"ר יפתח בר שלום

אימי - אישה בת 74 קיבלה לפני כשלושה שבועות זריקת קורטיזון בברך. היא התעלפה על מיטת האורטופד, והובהלה לבית החולים. לחץ הדם שלה עלה למימדים גבוהים ומסוכנים באותו ארוע.

אימי מטופלת בתרופות ללחץ דם גבוהה כל הזמן.

מאז היא נכנסת ויוצאת לבית החולים, בתחילה בשל חוסר יכולתם של הרופאים לאזן את לחץ הדם שלה בחזרה. ולבסוף, נכון להיום לחץ הדם שלה אוזן בעזרת תרופות אחרות, אך היא מרגישה רע מאד.

אימי היתה פעילה מאד עד ליום הארוע, כולל פעילות פיזית קלה. כרגע היא במצב של חולשה נוראית, חוסר תאבון, דיכאון, הגברת הדופק ועוד ועוד תופעות לא רגילות.

הרופאים סוגרים בפניה את כל הדלתות, שכן - לחץ הדם שלה תקין - אך משהו מתוך השפעת הקורטיזון או התרופות החדשות שקיבלה אינו תקין, ושום רופא, - משפחה, נוירולוג, אורטופד, בית החולים ועוד, אינם מנסים לאתר או להסביר מה מקור הרגשתה הרעה כל - כך.

שאלתי, אם כך היא, האם יתכן שהקורטינון גורם להרגשה רעה כל כך ואם כך, האם ניתן לתת לה תקווה, עם הגדרת זמן כל שהוא שממנו והלאה, השפעת הקורטיזון אמורה להתפוגג. או במילים אחרות, כמה זמן יכול קורטיזון לתת הרגשה רעה?

אם לדעתך הסיבה לכך אינה הקורטיזון, אלא, היא מרגישה רע בגלל התרופות החדשות שקיבלה, מתי בכל זאת היא יכולה לחזור לתרופות הקודמות שלה שכנראה התנגשו עם הקורטיזון?

האם יש לך המלצה כיצד ניתן לצאת מהמעגל הקשה שאליו נקלעה?

תודה רבה

צופי