דיאטת פירות וירקות

 ד"ר רות קרייצר-רביב,

 דוקטור לנטורופתיה ומוסמכת לפיזיולוגיה ודיאטה רפואית

הדיאטות הנפוצות כיום הן ברובן דיאטות בלתי מאוזנות, למשל דיאטת פירות או דיאטת ירקות, או שילוב של פירות וירקות. אולם בדיאטה זו אין מסופקים לגוף לא חלבון, לא שומן ולא סידן, ואף נוצר מחסור גדול של ויטמינים.

פגשתי מטופלים רבים אשר פיתחו אולקוס חריף ומחלות נוספות לאחר שהחליטו לנקוט דיאטות אלה. העצה להוסיף כדור טבעי משתן (הגורם למתן שתן) לדיאטה זו רק הרע את המצב, כי הדיאטה מעצם הרכבה משתנת ומסוכנת, עד כדי מצב של התייבשות. תוספת של דיקור למניעת תחושת הרעב אינה אלא אחיזת עיניים, שהרי בדיאטה מעוטת קלוריות נוצרים בגוף רעלים שהם מטיבם סותמי תיאבון, וגוף מורעל אינו גוף רעב. ההרעלה היא בעצם מקורה של הירידה הרבה במשקל, ומכיוון שהתוצאות על פני השטח חיוביות: תקבלת הרזיה, מתעלמים מהנזק הרב שבו כרוכה הדיאטה. אפשר בקלות לעקוב אחר השמנתם המהירה של אלה, לאחר סיום הדיאטה הם איבדו בדיאטה יותר נוזלים מאשר שומנים.

בעידן הנוכחי, רוב בני האדם שרויים בעייפות ובמתח. כדי שיוכלו לתפקד במצב זה יש צורך בחלוקת מזון מיוחדת, במזון ייחודי ובתוספת נכונה של ויטמינים ומינרלים, שיאפשרו להם להתגבר על העייפות ועל המתח ולתפקד כהלכה.