תפסיק להטריד

אם אתם חושבים שהחוק נגד הטרדה מינית צריך להטריד רק אישי ציבור שנפתחת נגדם חקירה - אתם טועים, אם אתם חושבים שהמלחמה נגד הטרדה מינית שמורה רק לנשים - שוב, אתם טועים, הגיע הזמן שכל מנהל וכל עובד יכניס לעצמו טוב טוב לראש מה מותר ומה אסור לו לעשות.

שאלות?  פורום הטרדה מינית...

רונית הד

זה לא קל להיות כיום בתפקיד הבוס. באמת, לך תדע לאן תוביל אותך הנגיעה הידידותית הבאה במזכירה שלך, או בדיחה טיפשית על בלונדיניות שתפלוט ליד מכונת הקפה באוזנה של עובדת המחלקה (שרק כמקרה, היא בעצמה בלונדינית). הערה אווילית חוזרת על עובדת חמוצת פנים (לדוגמא: "נראה לי שזאתי שנים לא קיבלה את הבאגט!") - יכולה לעלות לך בהרבה עגמת נפש ואף בנזק כלכלי. אז נכון, יש דברים שברור לכולם שהם נחשבים להטרדה מינית, ולכן ניתן וצריך להימנע מהם. אבל יש עוד הרבה אי-וודאות וחששות, לא רק מצדן של המוטרדות, אלא גם מצדם של המטרידים הפוטנציאלים, שהם למעשה כל אדם בעל עמדת כח וסמכות. המנהלים, הבוסים, המפקדים כצבא - כולם צריכים להתאים את עצמם לנורמות החדשות המוכתבות על ידי החוק נגד הטרדה מינית. עם כל כך הרבה בורות שבהם אתה עלול למעוד וליפול, זה יכול להיות ממש מבלבל ואפילו מלחיץ.

מנסיך לצפרדע

ד"ר יואב סנטו, סוציולוג ארגוני וחבר מועצת המנהלים של מכון מהמ"ן (מניעת הטרדות מיניות) בניהול ויצו וקבוצת אדם, עובד בימים אלו על פרוייקט שמטרתו להתמודד עם התופעה, לא רק במתן תמיכה וייעוץ משפטי למתלוננות, אלא בעיקר בהדרכת עובדים ומנהלים במניעה ואיתור של הטרדה מינית במקום העבודה.

קודם כל, הוא מסביר, הטרדה מינית היא בכלל ביטוי שגוי: "במקרה הזה מין זה לא סקס, אלא פעולה שמעורבים בה מעשים מיניים שמקורם אינו ביצר המין אלא ביצרים אחרים: השלטת מרות, הפגנת כוח ומעמד, והרצון להעליב, לפגוע, להכעיס ולגמד". למקרה שההסבר הזה לא מספיק ברור, ד"ר סנטו לוקח אותנו לכמה רגעים אל עולם האגדות:

"חלק מהמטרידים המיניים מתייחסים אל עצמם כאל נסיך. הם מוקד של כוח ועוצמה. הם מאגר בלתי נדלה של קסם. אמנם לנסיכים של היום אין כתר או שריון, אבל הם עדייו רואים את עצמם כנסיכים - המ"פ הוא מלך, המ"כ הוא נסיך. כך גם המנהל: לפעמים הוא לא רק הבוס אלא גם האדון".

הבעיה לדבריו היא שלעתים הנסיך מרגיש שזה כבר לא מספיק להיות נסיך רק בתחומי תפקידו, והוא מתחיל לחפש הזדמנויות אחרות, מרגשות יותר, להפגין את כוחו גם בתחומים אחרים. הוא ינסה לבחון, למשל, אם קסמו המופלא יאפשר לו לשכנע כל אישה בממלכה שלו להיכנס אתו למיטה. וגם אם בסופו של דבר לא ייצא לו מזה כלום, הוא רק רוצה להרגיש שהוא מסוגל, שהוא באמת נסיך החלומות של העובדות שלו. אלא שלנסיך של היום אין יותר טירות ומבצרים המוגנים על ידי חומות ותעלות מים. במילים אחרות - הוא הרבה יותר פגיע. לכל קסם, כמו באגדות, גם מגיע הרגע שבו הוא פג: כרגע שמוגשת נגד ה"נסיך" תלונה בגין הטרדה מינית - הוא הופך לצפרדע.

הקידום שבפישוק

אם במקרה אותו צפרדע (נסיך לשעבר) הוא גם דמות ציבורית ידועה, או אז חרפתו מתנוססת בצעקה מעל כותרות העיתונים היומיים. המו"לים מרוויחים, וכולנו מצקצקים בלשוננו עד שהסיפור נשכח (וברבות הימים, מן הסתם, הוא מקבל נשיקה קואליציונית מראש הממשלה וחוזר שוב לשבת על כס הנסיכות). אבל גם במקרה של הנסיכים ה"זוטרים" יותר, תלונה על הטרדה מינית, גם אם היא תלונת שווא, היא בעיני החוק הכרזת ה"שח" שלפני ה"מט".

"מעמדו של מי שמוגשת נגדו תלונה" מסביר ד"ר סנטו, "דומה למצב שבו הוא נמצא במלתעותיה של המוטרדת. אם קודם לכן הוא היה בעל הכוח והמעמד, במציאות החדשה המצב מתהפך וגורלו נתון בידיה. למעשה גם אם התלונה אינה מגיעה לבית המשפט, או מתבררת כתלונת שווא, עדיין זה תהליך מאד מסוכן עבור המנהל".

חברות הביטוח, אגב, קפצו על ההזדמנות להרוויח עוד כמה אלפיות מהמצב: הן מבטחות מנהלים מפני תביעות סרק על הטרדות מיניות, כשהפרמיה של הביטוח עובדת ממש כמו בביטוח נגד תאונות דרכים - ככל שמוגשות נגדך יותר תלונות בגין הטרדה מינית, גם אם נמצא שאינו מוצדקות - מחיר הפרמיה שלך עולה.

כיצד מנהל יכול לדעת מה הגבול בין מותר ואסור?

"העיקרון הראשון הוא שמה שלא טוב בעיני המוטרד או המוטרדת, היא פתח לבעיה. אם את קוראת לי אצבעוני ואני חושב שאת מתייחסת למיניות שלי - זו יכולה להיות עילה לתלונה על הטרדה מינית. בעיקר ברגע שאת לא מפסיקה לקרוא לי כך למרות שאני אומר לך שזה פוגע בי".

אי הבהירות והמבוכה בכל הנוגע להטרדה מינית, נובעת, לפי סנטו, מהעובדה שהחוק שינה דברים שבמשך שנים רבות היו הנורמה. בעבר לא היה איסור מפורש, מבחינת החוק, להשתמש במין על מנת להשיג מטרות בעבודה. אף אחד לא ממש התרגש מזה, וגם אם כן - זה היה רק בשל שיחות הרכילות נוטפות הזימה שצבעו בצהוב משרדים אפרוריים. "היום", הוא מסביר, "אפילו להציע דבר כזה זה לא חוקי. אם אני אציע לך 'אני אקדם אותך בעבודה אם רק תשתפי אתי פעולה', זו הטרדה".

אבל מה אם אני מסכימה?

"גם אם תסכימי לכך, זה עדיין בעייתי, היות וכשמדובר ביחסי תלות או מרות, למעשה לא יכולה להיות הסכמה שהיא מלאה, כיוון שהתפקיד או המעמד הוא כזה שאת לא יכולה באופן כנה להתנגד, ובהיעדר יכולת כנה להתנגד, אין הסכמה".

אל תמשוך לה בצמה

למעשה, גם אם המזכירה מנהלת יחסים עם "הנסיך" שלה מתוך הסמכה מלאה, הוא עלול למצוא את עצמו בבוץ לא נורמלי, כשכל חומות ההגנה של מבצרו המלכותי מתמוטטות. אמנם, נכון, כל זמן שהיחסים הם בהסכמת שני הצדדים, מבחינת החוק זה בסדר. אך ברגע שאותה מזכירה מחליטה להגיש תלונה נגד הבוס שלה, אהובה לשעבר - אז היא בצרות. "החוק במקרים כאלה מניח שלא היתה הסכמה כי הוא הבוס", אומר ד"ר סנטו. "היה מקרה, למשל, שמזכירה ניהלה רומן קצר עם הבוס שלה בנסיעה לחו"ל. היא התאהבה בו והם נכנסו למיטה. כשחזרו לארץ החבר שלה שמע על זה והוא, כדי להגן על עצמה, טענה שהבוס כפה את עצמו עליה. הבוס חושף את עצמי כאן לבעיה בלתי רגילה".

אם יבוא אליך מנהל ויספר שהוא מאוהב נואשות במזכירה שלו, מה תגיד לו?

"לרדת מזה. יכול להיות שהגברת מטריפה את דעתו, אבל אם הוא נכון היא צריך לבקש שמישהו אחר יחליף אותה, כדי שלא תהיה לנטל על ירכיו. זה צעד הרבה יותר חכם מאשר להתפתות ולנסות לקבל ממנה משהו".

אבל זה חוקי להעביר מישהי מתפקידה בגלל שהיא מושכת?

"מנהל לא צריך לנמק מדוע הוא מעביר אדם מתפקידו, וגם אם הוא עושה זאת מהשיקול שהוא לא יכול לעבוד כאופן חופשי לידה, הוא עדיין נמצא בתחום שיקול הדעת שמותר לו על פי החוק. חוץ מזה, במקרה כזה תהיה הרבה פחות מחלוקת מאשר על זה שהוא משך לה בצמה".

כיבושים לא נעלמים, רק מתחלפים

האם זה אומר שתם זמנו של המאצ'ו הישראלי, זה המככב במסדרונות הפיקוד ומותיר אחריו שובל של כריזמה מתובלת בסקס-אפיל? ד"ר סנטו אינו ממהר להספיד את הכובשים למיניהם. "המטריד מינית צריך כיום למצוא שטחים אחרים לכיבושיו, ויתכן שבעקבות ההגבלות על הכיבושים המיניים במקום העבודה, יבואו כיבושים אחרים. בארה"ב, למשל, יש ברים שמחולקים מבחינה סקטוריאלית - מנהלים מחברה פלונית באים לשבת בבר של חברה אלמונית, כי שם הם יכולים לצאת למסעות הכיבושים שלהם. כך שהכיבושים לא נעלמים, הם רק מחליפים זירה. לא צריך לדאוג לדמות המאצ'ו הישראלי. במקום לעשות את זה אצלו במשרד הוא יעשה את זה אצל מי שמותר לו".

על גנבים וטורפים

בכל פעם ששומעים על מקרה של הטרדה מינית, תמיד יהיה מישהו (או מישהי, למרבה הצער) שיאמר בלשון מצטדקת "טוב נו, היא מזמינה את זה, תראו איך היא מתלבשת!". כביכול, בחורה שלובשת מיני קצר היא בבחינת פרצה הקוראת לגנב. אבל עדיין, אומר ד"ר סנטו, זה לא מצדיק את הגניבה. "נניח שכתייר אני הולך בשוק עם הרבה מרשרשים בכיס, ומישהו רואה את הכסף .שודד אותי. האם הוא אינו שודד? זה שהפגנתי שיש לי הרבה כסף אומר שאני טיפש וחסר זהירות, אבל זה לא עושה אותי עבריין. אותו הדבר לגבי בחורה שמתלבשת באופן פרובוקטיבי. זה שיש בה פרצה, עדיין לא מתיר לך לגנוב. הבעיה היא שבהרבה מצבים הקורבן מאשימה את עצמה, למשל על סגנון הלבוש שלה, אלא שאז זה רק בגלל שהיא לא מבינה את המניעים האמיתיים שמאחורי התנהגות הטורף. הוא הרי לא נטרף ממה שראה. הוא נטרף על ידי תאוות אחרות".

תחזיות לעתיד? ד"ר סנטו די פסימי. "ההתמודדות כנגד הטרדה מינית צריכה להיות רב-זרועית: מידע, הסברה, ניהול ואכיפת חוק. אם אני אגיד למנהל 'לא, זה אסור!', ואפילו אם אסביר לו למה זה אסור, עדיין זה עלול להגביר את התופעה, משום שלא פעם הסיבה להטרדה מינית היא הריגוש שבסכנה. יש אנשים שאוהבים לקחת סיכונים, ודווקא כשהם יודעים עד כמה זה מסוכן - אז הם ירצו לנסות".

אבל בכל זאת, כדי שלא נישאר ממש מיואשים, יש לד"ר סנטו מוסר השכל: "דע לך המעביד, ודע לך הבוס, גם כשהמזכירה שלך רוצה אותך במאה אחוז, היא נמצאת במקום העבודה כדי לעבוד. התייחס אליה בראש ובראשונה כאל עובדת. ביחס לשאר מעלותיה תתעלם, אחרת עומדת בפניה האפשרות להאשים אותך בהטרדה מינית אפילו אם לא לכך התכוונת".

בקיצור, כדאי לך לשכוח מזה.

שאלות?  פורום הטרדה מינית...


מתוך פסיכו - מגזין לפסיכולוגיה פופולרית