התמכרת לסקס וירטואלי?


 ענת מסינג

האם איבדת שליטה?

אם אתם מרגישים כי לאחרונה איבדתם קצת שליטה, ואו-טו-טו אתם מתמכרים לסקס וירטואלי, להלן רשימת עצות שעשויות לסייע.

  1. נסו לשאול את עצמכם מדוע אתם מחפשים את הגירוי הזה און-ליין? מה חסר בחיים האמיתיים, מחוץ לרשת? אם אתם נמצאים במערכת יחסים מחייבת, האם משהו שצריך לקרות שם לא קורה?
  2. החליטו מראש באילו סוגי אתרים וחדרי צ'ט אתם מעוניינים לגלוש. עשו הסכם עם עצמכם שלא לעבור על הכללים הללו. לפני שאתם נכנסים לרשת, הגדירו את זמן השהות באינטרנט וכוונו שעון מעורר לשעה המיועדת. אם עדיין אינכם מצליחים לשלוט בדחף, ובכל פעם שאתם נכנסים לרשת אתם גולשים לשיחות סקס, הימנעו לחלוטין מכניסה לרשת אלא אם כן זה למטרות עבודה או חיפוש אחר סיוע וירטואלי.
  3. ספרו לחבריכם על הפעילות הוירטואלית שלכם ועל תוכניתכם להישאר מחוץ לרשת, בקשו אותם לתמוך בכם, לעודד אתכם ולחשוף אתכם לחוויות מציאותיות. הימנעו מלהפוך אותם לשוטרים שלכם - הם כאן בשביל לתמוך בכם בכל צעד חיובי שאתם עושים, ולא על מנת להפוך את חייכם לגיהינום אם אתם מפספסים.
  4. אם הגעתם למצב בו אתם נפגש עם בן/בת זוג קבועים ברשת אימרו להם שברצונכם להפסיק את הקשר הזה.
  5. מנו בכתב את כל הסיבות שאתם מעלים על הדעת לגבי הימנעות מסקס או מרומן וירטואלי. ציינו את הנסיבות בעטיין מתעורר הדחף הגדול ביותר להיכנס לרשת. נסו לחפש אחר דרכים נוספות להעשיר את חייכם המציאותיים. בחרו תחביב חדש, פעילות ספורטיבית, הצטרפות למועדון חברים או לקבוצת תמיכה.
  6. אם אתם נמצאים במערכת יחסים, דונו עם בן/בת הזוג בנוגע לשאיפות שלכם ממערכת היחסים.
  7. אם כל האמצעים שפורטו להלן אינם עוזרים לכם, מוטב כי תפנו לעזרה מקצועית המתמחה בבעיות התמכרות והתנהגות כפייתית.

מתוך פסיכו - מגזין לפסיכולוגיה פופולרית