הוספת הודעההוספת תגובה פורום הפרעות חרדה - ראש הפורום

חרדה בתקופה האחרונה

יוני(2.5.2020, 11:51)

שלום רב ,

אני מוכרח להתחיל ולציין שנעזרתי רבות במרוץ השנים בפורום ואני מודה לכל המסייעים - למנהלים ולגולשים.

אני חוזר כעת בגלל התקופה האחרונה - אני בן 35, מטופל מגיל 18 בטיפול תרופתי עקב בעיות חרדה. נוטל סרוקסאט שנים רבים; הייתה פעם אחת שהפסקתי את הטיפול אך בעקבות חזרה מאוד לא פשוטה בלשון המעטה של החרדה ובסיוע הפסיכיאטר שלי - חזרתי ליטול וברוך השם חזרתי לתפקוד.

בשלשת השבועות האחרונים ולאחר וירוס (לא עם חום גבוה) נותרה בי תחושה של חרדה - מעין גלים שבאים והולכים של דפיקות לב, חולשה בשרירים (רגליים בעיקר); אני נוטל חצי כדור סרוקסאט שבשעתו (לפני התקופה הזו) גם הספיכיאטר שלי אמר שמדובר במינון נמוך והמליץ להעלות אך העדפתי להמתין עם זה.

מה שקרה באותם שבועות אחרונים מלבד מה שתיארתי זה שבימים/שבוע האחרון הופיעו גם תסמינים של שרירים קופצים, מחנק בגרון מידי פעם וקושי לבלוע, הרגשה כמו התכווצות של שריר בלשון. מקריאה באינטרנט של ״ד״ר גוגל״ נבהלתי מתסמינים של מחלות מסוכנות ומאוד נלחצתי; פניתי לפסיכיאטר שלי (שעבר הרבה זמן מאז נפגשנו) והוא הפסיק לקבל (מה שהיה לי מאוד קשה) אך בטוב ליבו ובשיחת טלפון ולאחר תיאור חלק מהסימנים (טרום הקפיצות בשרירים וכד׳) סבר שככל הנראה מדובר בחרדה ושכדאי להעלות את המינון. חיכיתי עם זה כדי לראות אולי המצב ישתפר ואז הופיעו גם התסמינים שתיארתי - קפיצות בשרירים והלשון שמתלווה לכך המחנק בגרון, חולשץ שרירים.

לאחר שגם הפסיכיאטר שלי אמר לי לחפש פסיכיאטר אחר מצאתי מישהו וקיימנו אמש שיחת און ליין מעמיקה של כשעה וחצי-שעתיים ובה תיארתי את כל הנושא ועוד טרום לכך. הוא המליץ לי גם להעלות מינון בדומה לפסיכיאטר שלי והוסיף המלצות ודברים נוספים.

השאלה שלי מה דעתך? האם התסמינים שאני מתאר הגיוניים לחרדה או שאולי באמת זה ייתכן משהו אחר? דבר נוסף - אמש לקחתי כבר שלוש-רבעי כדור של סרוקסאט וקמתי היום קצת עם דפיקות לב ותחושת אי נעימות. האם זה הגיוני?

מאוד אשמח לעזרה וסיוע!!!