הוספת הודעההוספת תגובה פורום הפרעות חרדה - ראש הפורום

חרדה הרסנית פי אלף מבנזודיאזפינים!

מותש(31.7.2020, 17:05)

אני בן 36, לוקח ארפלי 2.5 מ"ג כבר 18 יום כתוספת לויפאקס XR במינון 300 מ"ג בגלל התקפי חרדה עמידים ל-SSRI ו-SNRI. (את הויאפקס XR במינון זה לוקח כבר 5 חודשים ללא הטבה).

בימים הראשונים עם החיזוק הייתה הקלה בחרדה, כמו רגיעה נעימה של כדור הרגעה וכבר לאחר שבוע חל שיפור גם במצב הרוח ובתמונה הדיכאונית.

בנתיים בחלוף הימים: החרדה לא רק שלא השתפרה אלא מופיעים גלים של התקפי חרדה שעיקר הביטוי שלהן הוא קפיצות שרירים (מוכר לי היטב מהעבר כתסמין של חרדה ואז נתנו לי קלונקס וזה נעלם וחזרתי לתפקד נהדר).

היות וקלונקס איננו טיפול בטח לא במינונים גבוהים, מנסה הרופא להסתפק בויאפקס XR במינון 300 מ"ג וכעת בארפילי במינון קטן 2.5 מ"ג כחיזוק.

אני חושד שאולי האריפלי היות ומשפיע על דופאמין עלול להגביר חרדה אצל הלוקים בה מלכתחילה כמוני ומכאן חוסר השיפור וקפיצות השרירים שהם אצלי תסמין ברור של חרדה.

זה כבר יותר מידי זמן שאני מסתובב"מדמם"- יותר משנתיים.

האם לדעתך כדאי לי לקחת יוזמה ולהגיע למיון פסיכיאטרי או למחלקת יום פסיכיאטרית כדי שיראה אותי סגן מנהל/מנהל מחלקה בכיר ויתאים לי טיפול תחת מעקב צמוד אחרי ההתקדמות שלי בטיפול?

עקרונית, באתר של "גהה" יש חלוקה של תרופות ל-4 קטגוריות:

תרופות נגד דיכאון - ציפרלקס, פרוזק, סימבלתה, ויאפקס וכו

תרופות נגד חרדה- קלונקס, לוריבן, ואבן

תרופות נגד פסיכוזה

תרופה לייצוב מצב רוח.

אם התרופות נגד חרדה כמו הקלונקס והוואבן הן היחידות שמשפיעות עליי לטובה וצריך לקחת נניח קלונקס במינון של 2-4 מ"ג מחולק במהלך היום כדי להרגיש טוב ללא חרדה מה הבעיה עם זה כל עוד זה תחת השגחה/ליווי של פסיכיאטר בכיר?

אומרים שקלונקס לא מטפל בבעיה אלא רק מרגיע אותה.

אם הרגעה היא מה שאני זקוק לו כמו אדם שלוקח תרופות נגד מחלת הסכרת, התרופה לא מרפאה לו את הסכרת אלא עוזרת להתאזן עם הסכרת כל עוד היא בזרם הדם, בדיוק כמו הקלונקס והלוריבן. אז מדוע לא להשתמש בהם אם מספר SSRI ו-SNRI לא עוזרים? כי הם ממכרים? החרדה יותר ממכרת וההשלכות שלה הן פי אלף יותר קשות !

אשמח לחוות דעתך על הדברים שהעלתי כאן.