הוספת הודעההוספת תגובה פורום הפרעות אכילה - ראש הפורום

קשה לי כל כך

דנה דיאטנית(29.2.2012, 20:24)

הי ליאל,

הסיפור שלך כל כך עצוב ולצערי הרב גם כל כך מוכר.

הפרעת אכילה היא מחלה נבזית. אצל כל מי שסבל ממנה אי פעם, תמיד יש את הסכנה שהיא תחזור, בעיקר על רקע תקופות משבריות בחיים. את מתארת דיאטה "תמימה" שהדרדרה להפרעת אכילה ואני תוהה אם ההדרדרות להפרעת אכילה הראשונה שלך לא התחילה גם כך.. אני לא יודעת, איני מכירה אותך, רק משתפת בתהייה.

הסבל שלך מובן ותחושת הבושה העמוקה שלך מוכרת, יחד עם זה, את חייבת להבין, שאת לא בחרת במחלה הנוראית הזו, אף אחד לא בוחר בה (למרות שלפעמים זה נראה ככה). מצד שני, בידייך הבחירה לצאת ממנה. דוקא בגלל שכבר הצלחת לצאת ממנה לגמרי כבר פעם אחת, יש סיכוי גדול שתצליחי גם הפעם וככל שתקדימי לטפל בבעיה, כך יגדלו סיכוייך להחלים.

בכל המקומות המטפלים בהפרעות אכילה יודעים שהמחלה היא מחלה שיכולה לחזור ואף אחד לא מרים גבה או מתאכזב כשמטופלים מהעבר חוזרים, לכל היותר מצטערים עבורם, אבל לא מאוכזבים מהם ולא מאשימים אותם.

אז את שואלת מה לעשות.

קחי את עצמך, יחד עם הבושה הענקית, החששות והפחד ותתקשרי למרפאה המטפלת בהפרעות אכילה, אפילו לזו שכבר טופלת בה בעבר בהצלחה וקבעי לעצמך תור. קשה לך? בקשי מהחברה הטובה שלך לעשות זאת עבורך. רק הצעד הראשון קשה, אחר כך כבר יהיה יותר קל. בטיפול גם יוכלו לעזור לך לבקש את העזרה מהורייך, כמוך יודע כמה את זקוקה לתמיכה שלהם עכשיו...

ליאל יקרה, אל תדחי את זה, לא מגיע לך לסבול ויש מי שיכול לעזור לך. אני יודעת שהכל נראה עכשיו שחור וחסר סיכוי, אבל זה לא ככה באמת. כבר היית בתהום הזו ויצאת ממנה, עשי זאת שוב.

שיהיה לך המון בהצלחה ועדכי אותנו :)