פורום הנקה - יעוץ רפואי - ראש הפורום

יש עוד סיכוי להנקה?

שרה(19.5.2011, 15:53)

הבת שלי בת 7 שבועות. ילדה ראשונה שלי. נולדה 2.980. בבית החולים זיהו לשון קשורה. בימים הראשונים רק ינקה, אבל לא עלתה במשקל ואף ירדה.בנוסף, גם היתה לא רגועה.התחלתי לשאוב ולתת בבקבוק וגם זה לא עזר. בגיל 10 ימים, כשהירידה במשקל ממשיכה, עשינו ניתוק של הלשון הקשורה אצל ד"ר פורר. בינתיים, בשל הירידה במשקל, הוספנו גם מטרנה. במהלך הימים האלו נפגשתי גם עם יועצת הנקה, שעזרה לי ליצור חיבור תקין. וכך המשכנו עם השאיבות והתוספות. ואז לאט לאט, החלה לעלות במשקל. רק בגיל חודש הגיעה כמעט למשקל הלידה. יועצת ההנקה המליצה לעבור לשאיבות ותוספות כשצריך, ולהניק פעם ביום. וכך עשיתי. אבל אז, הילדה בקושי הסכימה לינוק. במקביל, ראיתי שיש לי מעט מאוד חלב - בקושי 30 CC משני הצדדים, וגם זה אחרי זמן ארוך של שאיבות. כל היום כמעט שאבתי... בהמלצת היועצת חזרתי להניק (אבל ידענו שהיא כמעט ולא מקבלת כלום, רק את הקשר, והשמירה על ההנקה למקרה שהחלב יתרבה.) ולתת תוספות. שאבתי מעט פעמים. אבל הילדה כמעט ולא רצתה לינוק. כשניסיתי להניק צרחה ולא הסכימה אפילו לנסות. בלית ברירה קבלה כמעט כל הזמן בקבוקים. לפעמים יונקת פעם ביום.

וזה המצב כרגע - רוב הארוחות -מטרנה. אני שואבת בערך פעמיים ביום, ואז יוצא לי בערך 50-60 CC. אני מנסה לפעמים להניק,לפעמים היא מוכנה ולפעמים ממש לא... (וברור שגם כשהיא מוכנה, היא לא רגועה אח"כ)

הערה שאולי חשובה - יש לי שחלות פוליציסטיות. היועצת אמרה שזאת הסיבה למיעוט החלב,ולכן אין הרבה מה לעשות. הרופאה שלי אמרה שהיא לא יודעת על קשר בין הדברים,אך גם לא מצאה סיבה אחרת למיעוט החלב.

ודבר אחרון - כמעט מההתחלה אני לוקחת כדורי חילבה.

אז יש עוד מה לעשות או שסיפור ההנקה שלי יסתיים בקרוב?

תודה רבה, וסליחה על האורך...