הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

שתל והריון

ד"ר ניצן שלזינגר(29.9.2008, 1:36)

אחינועום שלום ומזל טוב על ההריון.

  1. הריון אינו מחלה . אבל בהריון רמות ההורמונים משתנות ע"מ לספק לעובר את התנאים המיטביים לגדול . בין יתר השינויים קיים תהליך של פירוק עצם יותר מבנית עצם כי העובר צריך סידן והעצמות בגוף האישה משמשים כמאגר לסידן .
  2. לאחר החדרת שתל דנטלי לעצם מחכים כ 3 חודשים (או אפילו יותר במידה והיתה גם השתלת עצם), בתקופה זו מתרחשים תהליכים היסטולוגיים ותאי עצם מתחברים לגוף השתל ומסתיידים לתהליך הזה קוראים אוסטאואינטגרציה, כל עוד אין מספיק אוסטאואנטגרציה לא רצוי לחשוף את השתל לעומסים כי אז יתכן והעומס (כמו לעיסה למשל) יגרום לתזוזות קטנטנות של השתל ואז במקום שתווצר עצם מסביב לשתל , תיווצר רקמת חיבור והשתל לא יקלט. בהריון כפי שציינתי התהליך הוא הפוך כך שהתהליך של האוסטאואינטגרציה הופך לאיטי יותר.
  3. תהליך החשיפה של השתל לא מלווה בקידוח של העצם לצורך חיבור המבנה אלא רק חשיפה של השתל על ידי פתיחת החניכיים באזור ובד"כ שמים כיפת ריפוי למשך מס' שבועות.
  4. חסרים לי נתונים כגון באיזה עוצמה השתל הוכנס ? מהי איכות ומימדי העצם הקיימת? כמה עצם הושתלה?בכל זאת אנסה לתת תשובה. ככלל, נראה לי שכדאי להמתין עם החשיפה והשיקום עד לאחר ההריון. (עם זאת יש לזכור כי הרופא שלך מכיר את המקרה שלך על כל צדדיו).

מאחל לך שנה טובה, הריון קל והרבה מזל טוב

בברכה,

ד"ר ניצן שלזינגר
השתלות דנטליות