הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

שתלים

ד"ר ניצן שלזינגר(29.9.2008, 9:21)

שוב שלום לך רן,

  1. CT נותן הדמיה תלת מימדית של העצם ומאפשר תיכנון של תהליך הניתוח. ניתן לדעת מה מימדי העצם הזמינה , קירבה לסטרוקטורות אנטומיות שונות ( כגון: עצב , סינוס , רצפת האף , שיניים סמוכות וכו'). מאפשר להעריך את איכות העצם וצורך בהשתלת עצם או הרמת סינוס ועוד.
  2. קבלת ההחלטה על צורך בהשתלת עצם יכולה להתקבל גם בלי CT, כי במידה וקיימת ספיגה או שבר של אחד או יותר מקירות המכתשית הרי דבר זה נראה לעין במהלך העקירה.
  3. לאחר ביצוע ההשתלה הן של השתל והן של העצם ניתן לראות בברור את השתל . כך שמבחינת חברת הביטוח לא תהיה בעיה.
  4. קיימים מספר רב של שתלי עצם מממקורות שונים ובעלי מבנה שונה (אבקה כמו קלציום סולפאט, גרגירים כמו עצם ממקור של פרה, ואפילו בלוקים של עצם (פיסות שלמות של עצם )ממקור עצמי או חיצוני). לכל סוג ומקור צורת קליטה שונה ומשמשים לתיקון פגמים שונים . חלק מן החומרים נספגים ובד בבד במקומם נבנית עצם חדשה זהה לחלוטין לעצם הלסת , חלק נספגים באופן חלקי או שלוקח שנים רבות עד אשר הם הופכים לעצם רגילה . חלק אף פעם לא יהפכו ממש לעצם והם משמשים בעיקר כחומר מילוי. החשיבות של שתלי העצם היא שלאחר קליטתם הם מעלים את נפח העצם ומתקבלת עצם חיה אשר מאפשרת החדרת שתל ועוזרת בייצוב וקליטת השתל הדנטלי.
  5. עלויות של השתלת עצם נובעים ממספר גורמים: גודל בנית העצם , מורכבות בנית העצם סוג וחומר המילוי , שימוש בממברנה ומיומנות הרופא - לכן תוכל למצוא פערי מחירים גדולים . האם שווה להמתין לבניה עצמית של עצם? ברוב המקרים בהם יתרחש ריפוי עצמי של העצם אשר לא יהיה צורך אחריו בהשתלת עצם, באותם המקרים גם בהשלתה מיידית כמעט ולא יהיה צורך בהשתל עצם. אם זאת במידה והמדובר באזור בו האסטטיקה חשובה הרי שההמתנה עלולה לגרום איבוד של גובה וקבלת תוצאה אסטטית פחות טובה.
  6. מומחה להשתלות- בישראל אין התמחות בהשתלות דנטליות ואין לכן מומחה להשתלות דנטליות. רק חלק מחברות הביטוח דורשות שהשתל יבוצע ע"י מומחה לכירורגיה או מומחה לחניכיים מתוך האינטרסים שלהן ומתוך הטענה שמומחים אלו מתעסקים מתוקף התמחותם בכירורגיה. צריך לזכור כי המטרה של השתל הדנטלי היא שיקום השיניים החסרות בצורה אסטטית ופונקציונאלית . ההשתלה היא הדרך ולא המטרה. לכן בכל העולם המגמה היא שהרופא המשקם הוא זה שמבצע את ההשתלה כי הוא רואה לנגד עיניו את התוצאה הסופית של השיקום. לכן רופא משקם המיומן בהשתלות יבצע השתלות בצורה נכונה עם שיקום פונקציונאלי ואסטטי.

שוב שנה טובה ובהצלחה,

ד"ר ניצן שלזינגר
השתלות דנטליות