הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

סיכויי הצלחת שתלים

ד"ר ניצן שלזינגר(4.10.2008, 21:36)

שלום שוש,

על פי הנתונים שסיפקת, יש מספיק עצם , בריאה בד"כ ,ומעשנת 6-10 סגריות ליום. חסר לי נתונים לגבי מציאותה של מחלת חניכיים ובאיזה לסת תתבצע ההשתלה ועל איזה רקע איבדת את השיניים.

  1. סכויי קליטה של שתל בתנאים מיטביים של עצם בעלת מימדים מינימליים הם בין 94%-96% , סיכויי הצלחה גבוהים בהתחשב בכך שמדובר בהליך רפואי.
  2. עישון סיגריות מפחית מסיכויי הקליטה אבל אינו מהווה קונטרא-אינדיקציה (כלומר שולל ) לביצוע של שתלים. הסיכויים יורדים לכ 75% הצלחה . יש לזכור כי הדבר תלוי במספר הסיגריות שהאדם צורך . ככל שמעשנים יותר כך ההשפעה השלילית גדלה. הסיגריות גורמות ל: יובש וחימום הפה -אשר אינו מאפשר לרוק לבצע את תפקידו האנטיספטי . כיווץ כלי דם- הניקוטין שבעשן הסיגריה גורם לכיווץ כלי הדם בחלל הפה ולכן הריפוי של רקמת החניכיים איטי יותר והתנגודת של המערכת החיסונית קטנה יותר דבר שמאפשר לחיידקים להתיישב באזור הניתוח וליצור דלקת זמן רב יותר ולכן סיכויי הקליטה של השתל קטנים.
  3. משקאות חמים- בד"כ עישון סגריות מלווה בשתית קפה - נמצא כי שתית משקאות חמים הפחיתו גם כן את סיכויי קליטת השתל.
  4. במידה ואת מבצעת את ההשתלה רצוי לך להמנע או להפחית במידה ניכרת את עישון הסיגריות לפחות בשבועות הראשונים לאחר ההשתלה, במקביל לקחת אנטיביוטיקה פרופילקטית (מניעתית ) לפני ואחרי הפרוצידורה ולעשות שטיפות מרובות עם שטיפות פה המכילות כלורהקסידין. הפעולות הללו ישפרו את סיכוי הקליטה של השתלים.
בברכת חג שמח וגמר חתימה טובה,
ד"ר ניצן שלזינגר
השתלות דנטליות