הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

שתל בשן קידמית

ד"ר ניצן שלזינגר(6.10.2008, 1:13)

ל LOQUAT2 שלום,

ע"פ התיאור שמסרת הדלקת קיימת רק באזור החניכיים ולא באזור קצה השורש. לפיכך ניתן לבצע עקירה . הכנסת שתל מיידי ועליו כתר זמני אשר אינו בא במגע עם השיניים הנגדיות על מנת שלא יהיה במגע בזמן סגירת השיניים. כך שמבחינה אסטטית לא יווצר מצב בו השן תהיה חסרה. העצם באזור זה נחשבת לקומפקטית ובמידה ואין צורך לבצע השתלת עצם כמעט תמיד נקבל שתל יציב מיד בתום ההשתלה.

יש לזכור במידה ומבצעים כתר מיד לאחר ההשתלה , יש להזהר בנגיסה ולעיסה על השתל לפחות חודשיים מזמן ביצוע השתל.

על מנת לכסות את כל האפשריות אתייחס לאופציה הבאה-:

קיים תהליך דלקתי מתחת לשן - אשר לא מאפשר השתלה מיידית אז ניתן לבצע מספר פתרונות ביניים אסטטיים: א. לעקור את השן ולהשתמש בכותרת של השן כפתרון אסטטי ע"י חיבור הכותרת של השן לשיניים הסמוכות ע"י סרט מיוחד בדומה לחיבור של "גשר אורתודנטי" . ב. עוד לפני העקירה לוקחים מידה ומייצרים במעבדה כתר עם " כנפיים" צדדיות אשר נשען על השיניים הסמוכות במקום השן שנעקרה (גשר מרילנד). ג. לוקחים מידה לפני העקירה ומייצרים תותבת נשלפת אשר משלימה את השן החסרה (פליפר). אח"כ ממתינים מספר חודשים ומבצעים את ההשתלה במידה וניתן שמים על השתל כתר זמני במידה ולא ניתן לעשות זאת, שוב חוזרים לאחד מן הפתרונות שמניתי קודם וממתינים עד להקלטות השתל. לאחר שהשתל נקלט כמובן שניתן לשים עליו כתר.

במיקרים של שן קדמית תחתונה בד"כ אין מקום לבצע שתל בקוטר סטנדרטי של 3.75 כי השן החסרה צרה יחסית והמרווח הנותר לאחר העקירה קטן. לכן משתמשים בשתל צר בקוטר 3-3.3 מ"מ אשר בד"כ מגיע עם המבנה שלו כיחידה אחת ומייד שמים עליו כתר כך שהבעיה האסטטית לאחר ההשתלה לא קיימת.

אנטיביוטיקה: מתן האנטיביוטיקה היה לאחר שהתלוננת על כאב מן המקום . הכאב מקורו בדלקת שנגרמה מן הזיהום החיידקי. האנטיביוטיקה עזרה לטפל בסימפטום בלבד אבל מקור הזיהום נשאר .

השן מהווה את מקור הזיהום ועד שהשן לא תטופל (במקרה שלך לפי הנתונים שהצגת , צריך לעקור את השן) הדלקת עדיין קיימת. בשלבים הכרוניים של הדלקת אין כאבים אבל הדלקת עדיין גורמת לנזק ולספיגת העצם. בשלב שהרגשת את הכאבים הדלקת הפכה מכרונית לאקוטית (חריפה) עם רגישות למגע בשן או הפרשת מוגלה או ניידות של השן. מתן האנטיביוטיקה עזר למערכת החיסונית שלך להתמודד עם המצב החריף, והפך לפחות לזמן מה את הדלקת לכרונית ללא סימפטומים. עדיין יש לטפל במקור הבעיה.

מקווה שהייתי לך לעזר.

בברכהוגמר חתימה טובה,

ד"ר ניצן שלזינגר
השתלות דנטליות