הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

כתמים

ד"ר ניצן שלזינגר(21.11.2008, 0:59)

רועי שלום,

פורום רפואת השיניים יצא לפגרה לכן אענה לך על שאלתך.

על פי תיאור שלך מדובר בכתמים על פני שטח השיניים הקשורים להתפתחות השיניים - כנראה דקלסיפיקציה (הסתיידות לא מושלמת של זגוגית השן).

הרופא שלך פרס בפניך את האפשרויות השונות של הטיפול בתופעה.

אני מסכים הרופא שלך שהכי טוב זה לא "לגעת" בשיניים. לכל טיפול יש את החסרונות שלו.

מיקרואברזיה (כירסום עדין של שטח פני השן) - תהליך שיכול להעלים את הכתמים אולם קשה לדעת מהו העומק של הכתמים ולעיתים יש להכנס די עמוק על מנת להעלים את הכתמים, דבר שיכול לגרום לרגישויות.

ציפוי (למינייט)- יש צורך בהורדה של החלק החיצוני קדמי של האמייל ולהדביק אליו את ציפויי החרסינה - התוצאה המתקבלת יפה מאוד אולם יש לזכור כי הציפויים הללו יכולים להשבר ולכן יש להזהר בנגיסה. כמו כן לא כל צורה של סגר מתאימה לשיזור כזה.

כתרים - הורדה של כל היקף של השן - והדבקת כתרים , מאחר והכתרים מקיפים את כל השן הם נחשבים לשיחזור חזק והיום קיימים כתרים ללא מתכת כך שמתקבלת תוצאה יפהפיה. אולם ההכנה של השן (ההשחזה ) יכולה לגרום לצורך בטיפולי שורש. כלומר השן שלפני כן היתה בריאה עלולה לאבד את החיות שלה . נראה לי ש "המחיר" הוא גדול מדי.

פתרון נוסף שכדאי לשקול - הוא הלבנה- מאחר והכתמים לבנים הרי שאם כל השן הופכת ללבנה יותר הגבול בין הכתמים ליתר השן יטושטש ויתכן וכמעט לא יראה. תתייעץ עם רופא השיניים שלך לגבי האופציה הזו יתכן והמקרה שלך מתאים.

בהצלחה

בברכה,
ד"ר ניצן שלזינגר
שתלים דנטליים ופתרונות אסטטיים