הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

שתלים דנטליים

ד"ר ניצן שלזינגר(24.11.2008, 0:23)

שוב שלום לך רות,

איני מכיר את המקרה שלך ולא בדקתי וראיתי את ה CT. לכן התשובות שלי תהיינה מסוייגות .

  1. לאחר עקירת שיניים חלה ספיגה מהירה של העצם במהלך 3-6 חודשים הראשונים. לכן בד"כ רצוי לבצע את ההשתלה בסמוך לעקירה. במיקרים בהם השיניים הנעקרות מעורבות בתהליך דלקתי אקוטי. נהוג להמתין כחודשיים עד לביצוע העקירה. מידת רהגנרציה של העצם תלויה בסוג הפגם שנוצר לאחר העקירה. ככל שיש יותר קירות לדוגמא שן שנעקרה וכל הקירות של המכתשית(החלל שנותר בעצם לאחר העקירה) שלמים הרי שתהיה בניה ספונטנית מרובה של עצם. מאידך ככל שהפגם גדול(חלק מן הקירותחסרים) ומסביבו אין שיניים כך תהיה בניה ספונטנית קטנה יותר של העצם. המתנה של שנה -שנתיים בד"כ אינה תורמת ולא תגרום לבניה ספונטנית של עצם יותר מהמתנה של מספר חודשים.
  2. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע השתלה סימולטנית של עצם ושל שתלים. גם כאן קיים כלל אצבע-ככל שהפגם שיש לתקן בעצם קטן יותר כךההצלחה של ביצוע שתלים ובנית עצם יחדיו טובה יותר. במידה ולא ניתן להשתיל את השתלים ביחד עם העצם הרי שיש לבצע קודם השתלת עצם להמתין כ6-9 חודשים ורק אז לבצע את ההשתלה של השתלים הדנטליים.
  3. ישנן טכניקות שונות של השתלה אשר יכולות להוות פיתרון למצבים של חוסר עצם, יש לשקול כל מקרה לגופו.
  4. לגבי שיקום- התכוונת כנראה לכתרי חרסינה על מתכת חצי אצילה- לא מוכרת לי הטענה הזו ואין לה בסיס הגיוני. ניתן לשקם על גבי שתלים באופנים ובמגוון צורות . יש להתאים את אופן ,צורת וסוג השיקום לכל מקרה בנפרד.
  5. מאחל לך בהצלחה

בברכה,

ד"ר ניצן שלזינגר
שתלים דנטליים