הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

השתלת שן ללא CT או צילום מקדים

ד"ר ניצן שלזינגר(10.12.2008, 23:57)

קובי שלום,

  1. בדרך כלל לצורך השתלה רצוי לבצע צילום בCT המאפשר הדמיה תלת מימדית של האזור המיועד להשתלה.קיימים מקרים בהם ההשתלה היא של שתל בודד באתר בו קיימת עצם מרובה. במקרים אלו רופא מיומן יכול להסתפק בצילום רגיל. ( על פי עדותך הרופא מטפל בך כבר 10 שנים, כך סביר להניח כי קיים בידו צילום של האתר או שהוא עצמו עקר את השן והתרשם באופן ישיר מן העצם הקיימת באזור).
  2. סינוס - הסינוס הינו חלל המצוי בתוך הגולגולת ומהווה חלק ממערות האף. על פי צילום רנטגני ניתן לזהות את מיקומו והדמיית CT מאפשרת להתרשם מגודלו וצורתו. במהלך קידוח בעצם לצורך השתלה ניתן להרגיש באם חודרים לסינוס. במקרה שלך ע"פ עדות הרופא והצילום לא היתה חדירה לתוך הסינוס.
  3. לגבי כניסה לתוך הסינוס - ישנם מצבים בהם חודרים מתוך כוונה לסינוס - כמו למשל בהרמת סינוס סגורה (ובוודאי בהרמת סינוס פתוחה ) ובונים עצם מסביב לקצה השתל. ישנם מקרים בהם משתמשים ברצפת הסינוס כמקור לעיגון חזק יותר של השתל (מאחר והעצם בנויה בעיקר מחומר דמוי ספוג ואילו רצפת הסנוס בנויה מעצם קשה (עצם קורטיקלית ) הרי שהחדרת קצה השתל תוך העצם הזו גורמת ליצוב טוב של השתל עד לקליטתו הביולוגית).
  4. בכניסה של השתל לתוך הסינוס בד"כ המטופל לא חש משהו מיוחד.
  5. גודל , צורת ומבנה הסינוס שונה מאדם לאדם (ואף מצד לצד באותו מטופל) לכן יתכן וניתן להכניס שתל באורך של 16 מ"מ מבלי להכנס לסינוס.

על פי עדותך נראה כי אתה נמצא בידיים טובות .

מאחל החלמה מהירה.

בברכה,
ד"ר ניצן שלזינגר
שתלים דנטליים