הוספת הודעההוספת תגובה פורום השתלת שיניים - ראש הפורום

חייבים להשתיל טוחנות?

ד"ר ניצן שלזינגר(19.10.2013, 14:52)

דבש שלום,

אכן את מסתדרת ואפילו לא רואים את חוסר השיניים - אז למה למה להשתיל שיניים בחלק העליון ??!!!!

ובכן דבש מתוקה -במידה ולא תשקמי את חוסר השיניים הטוחנות העליונות ע"י שתלים דנטליים יקרו מספר דברים לא רצויים:

  1. השיניים הטוחנות התחתונות יתחילו לבקוע כלפי מעלה - זאת בגלל שאין מולן שיניים. הדבר יגרום לכך שבעתיד כאשר תרצי לבצע שיקום של השיניים העליונות , יהיה צורך להוריד מן הגובה של השיניים הללו ע"י הורדה של חומר שן ע"י מקדח הדבר לעיתים יצריך טיפול שורש בשיניים הללו או אפילו עקירהשל השיניים התחתונות !!
  2. בגלל הבקיעה של השיניים הטוחנות התחתונות נקודת המגע שלהן עם השיניים הסמוכות להן משתנה ומזון יתחיל להתפס בין השיניים - וסביר שתווצר במקום עששת .
  3. השיניים בלסת העליונה הגובלות בחוסר השיניים ( או במילים אחרות השיניים האחרונות שיש לך כרגע ) עלולות לזוז אחורה ולשנות את מיקומן ושוב יתפס מזון בינן לשיניים הסמוכות להן ועלולה להווצר עששת.
  4. ככל שאת מתעכבת עם ביצוע השתלים העצם בלסת העליונה הולכת ונספגת והסינוס הולך ומתרחב כך שכמות העצם הזמינה להשתלות הולכת ויורדת וסיכוי טוב שתזדקקי להרמת סינוס או בנית עצם באזור לצורך השתלה של שתלים.
  5. בגלל חוסר השיניים הטוחנות העליונות הרי שעיקר הלעיסה מתבצעת על השיניים הקדמיות יותר והשיניים הללו פחות מיועדות ללעיסה חזקה כתוצאה מכך ייתכנו נזקים לשיניים הנותרות הדבר יתבטה בשברים של השיניים והשורשים או ספיגה של העצם מסביב לשיניים או אפילו פתיחה של מרווחים בין השיניים הקדמיות העליונות.
  6. בגלל חוסר השיניים הטוחנות העליונות יתכן ותהיה צניחה של הלחי פנימה דבר שנותן מראה מבוגרוזקן

דבש , אני מקווה שהבנת שמאוד רצוי לבצע השתלת שיניים בהקדם.

אשמח לעזור :-)

בברכה,

    ד"ר ניצן שלזינגר
    שתלים דנטליים, שיקום לסתות ביום אחד