הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

חרדות וסמים

עידן(1.3.2009, 18:14)

קצת רקע- אני בן 22 ובשנה האחרונה מאז השחרור התחלתי לעשן סמים קלים כגון חשיש באופן קבוע יומיומי, יש לצין שבכמות קטנה אולי גוינט או שתיים בסוף היום, כמו כן התנסתי במהלך השנה בסמים קשים כמו קוקאין וLCD בערך 5-6 פעמייםחשוב לי לצין שבכל הפעמים של העישון וצריכת הסמים הקשים לא חוויתי שום חרדה להפך הכל היה במקום חיובי. עד שיום בהיר אחד חוויתי התקף פניקה קשהשנגרם מסוג של טראומה שעברתי(כמובן שעישנתי באותו היום שחוויתי את ההתקף) שאם הזמן גרר חרדות והתקפיים נוספים עלי לצין שלאחר התקף הראשון כמעט ולא חזרתי לעשן(אולי פעמים בודדות) כי הבנתי שהסמים לא יועילו להמשך המצב עד שהפסקתי לגמרי את השימוש בסמים.

פניתי לרופא משפחה כעבור חודשיים והוא רשם לי פאקסט עם וואבן שאותם אני לוקח כבר שבועיים לכן יש לי כמה שאלות:

1. תחושותי שהתקפים והחרדות כנראה שנגרמו גם מאותה צריכת הסמים שעשיתי בשנה האחרונה למרות שלא הרגשתי שום חרדה או פניקה באף אחת מהפעמים אך יתכן שהסמים יצרו לי משהו בראש עד שהתפרץ. האם הטיפול שרשם לי הרופא הוא טיפול נכון למקרה כמו שלי, הרופא מתיחס לזה כמקרה חרדה רגיל בלי קשר לסמים?

2. לאחרונה אני חרד בקשר להפסקה הפתאומית שעשיתי שאולי אני יסבול מתופעות לוואי מסויומות בשל הפסקה פתאומית כאילו אני יכול אולי "להתחרפן" או שזה סתם קשור בחרדות בשלי. האם הפסקה בשימוש לאחר שהתרגלתי לשימוש יומיומי יכול להוביל לדברים מסוימים כמו שהזכרתי? לא שהייתי נרקומן עישנתי רק שנה אחת

יש לצין שאני לא מעשן כבר למעלה מחודש ואני לא מרגיש שום צורך לחזור לעשן ואפילו זה גרם לי להבין דברים מסוימים על נושא הסמים שלא הבנתי קודם כמו כן אני בשיפור מאז תחילת הטיפול ורואה את הפסקת העישון כדבר חיובי ואני גם מתחיל טיפול פסיכולוגי התנהגותי קוגניטבי.

אודה מאוד אם תינתן חוות דעתכם המקצועית בנושא