הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

למה הם לא ניזוקים מהאלכוהול?

Daniel(2.1.2018, 1:22)

היום כמעט כל בן אדם צעיר שותה בסופ"ש לפחות פעם בשבוע , זה ממש מגיפה , אתה נתקל אומנם בעיקר במכורים ובמקרים היותר קיצוניים, אך אני רואה בפייסבוק, באינסטגרם שהכל מוצף אצלי בתמונות של הרדבולים עם האלכוהול + החטיפים בצד שהצעירים אוכלים עם השתייה החריפה (וודקה)

הם שותים לפחות פעם בשבוע, כמויות לא מבוטלות, זה בד"כ פעמיים בשבוע. זה חלק מהבילוי, הרגע ראיתי מישהי שרשמה "סופ"ש ללא אלכוהול זה לא סופ"ש " לך זה יישמע כמו משפט של מכור - האומנם?

אני בתור אחד שלוקח תרופות נגד דיכאון לא יכול להרשות לעצמי לשתות הרבה, אני שותה מדי פעם בירה או 2 . האמנת אף פעם לא הייתי שתיין גדול, אם שתיתי זה היה בעיקר כדי להפחית את החרדה שכבר יש לי. גם אם ארצה לשתות, אני כרגע לוקח תרופות וזה בלתי אפשרי.

אז בוא נעשה סדר,

האם הצעירים האלה ששותים וודקה בכמויות לא מבוטלות פעם-פעמיים בשבוע במועדון או ב"ישיבה" עם קריוקי עד אור הבוקר לא ניזוקים מהאלכוהול? איך זה שהם מתפקדים אחר כך כרגיל בד"כ? למה אני לא רואה נזק אצלהם? האם הם מכורים לדעתך?

ועוד שאלה אישית: אני לא רוצה להזיק לעצמי ולא רוצה אלכוהול, לא רוצה גם סמים אחרים, האם לקחת phenibut פעם פעמיים בשבוע כתחליף לאלכוהול זה ה"רע במיעוטו"? האם זה תחליף עדיף על שתיית וודקה עם רדבול כמוהם? תקח בחשבון גם את נזקי הכבד שנחסכים פה, וגם את זמן מחצית החיים הארוך יותר.

תודה רבה