הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

ליווי בגמילה

אדם(4.5.2018, 8:44)

ד"ר שלום.

אני בן 36 מטופל באמצעות פסיכיאטר כמה שנים בגלל חרדה מתמשכת.

הטיפול מורכב מ-2 תרופות (נא שים לב למינונים)

בוקר: VIEPAX XR 150 MG

לילה: CLONEX 3 MG

בנוסף, אני נוהג בשנים האחרונות לשתות קוקה קולה 1/2 ליטר בצהריים +1/2 ליטר בערב ומרגיש טוב.

בגלל השמנה דרמטית וכבד שומני, החלטתי להפסיק לשתות קולה אבל אינני מצליח.

בתוכנית רדיו שמעתי מקרה דומה בו המליץ המומחה להוריד בשלב ראשון את הכמות במשך שבוע למחצית ואז כל כמה ימים להפחית כוס נוספת.

לפני שבועיים התחלתי והורדתי מ- 1 ליטר סה"כ (כאמור חצי ליטר בבוקר + 1/2 ליטר נוסף בערב) ל - 1/2 ליטר בצהריים (כלומר על המנה של הערב ויתרתי).

מאז במגמה ברורה אני חש החמרה בחרדות ואף התקפי חרדה ועצבנות נוראית שמגיעה בשעות אחר הצהריים-ערב.

מה אני עושה לא נכון? אני ממש סובל . כנראה שיש קשר או הפרת איזון מסוים יחד עם הכדורים שאני לוקח והתהליך משום מה משפיע לרעה על החרדה במקום שיהיה הפוך, כלומר צמצום קפאין וסוכר מומלץ לסובלים מחרדה.

לא ברור לי מדוע כך קורה לי ובמה אני שוגה.

הפסיכיאטר שלי אומר לי שהחרדה לא קשורה בקולה לטובה או לרעה אלא פשוט המשקה לא בריא בכמות ותדירות גבוהה כמו שאני צורך ולכן עליי להפחית.

אני מרגיש שמתרחש במוח משהו שלילי כאשר אני מפחית כמות של קולה ושוקל לחזור חזרה למינון מלא של 1 ליטר לכמה חודשים עד שארגיש שוב ללא חרדות ומאוזן ומשם לנסות להפחית בעדינות רבה מינון של נניח 50 מ"ל מהמנה של הצהריים ו-50 מ"ל מהמנה של הערב למשך חודש לאט לאט אפילו אם הגמילה תערך שנה שהרי אולי באמת אחרי שהמוח התרגל לקולה והשפעותיה לא נכון לחתוך בחצי את המינון בפרט אצל מי שיש לו רקע ומטופל בגין הפרעות חרדה/דיכאון.

אשמח לשמוע את חוות דעתך.

האם תוכל ללוות אותי בתהליך ולבנות לי תוכנית גמילה מבלי להתערב בטיפול התרופתי אותי אני מקבל ע"י פסיכאטר אחר, כלומר להגיע אלייך רק לצורך בניית תוכנית גמילה נכונה ?

האם אתה רופא בהסדר כיועץ מומחה העובד עם קופת חולים לאומית?