הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

החרפה בהפרעה עקב גמילה

אור(9.1.2019, 14:33)

ד"ר הרמן שלום.

אני בן 37 רגיל מגיל 16 לשתות כמעט כל יום קולה 0.5 עד 1 ליטר ליום.

אני סובל מהפרעת חרדה קלינית שלא הגיבה משמעותית ל-SSRI שונים.

הועברתי לויפאקס XR יחד עם קלונקס במינון מכובד (3 מ"ג כל לילה).

זה השילוב הטוב ביותר שגרם לי להרגיש ולתפקד טוב יחד עם שתיית קולה.

בשנתיים האחרונות נעשה מאבק עיקש להפסיק לחלוטין את שתיית הקולה.

מסתבר כי אין זה רק "הרגל מהנה" אלא כבר לאחר כמה ימים של הפסקת המשקה, תוקפת אותי חרדה גופנית עזה, תחושת מתח כל היום ממש בלתי ניסבל שלא חלף למרות חלוף 3 חודשים ללא מגע עם המשקה.

הפסיכיאטר שלי אמר שהיות ונעשו איתי הרבה ניסיונות תרופתיים ולא נמצא איזון טוב פרט לנוכחי, הוא ממליץ שלא לשנות את הטיפול התרופתי ואם הפסקת שתיית קולה גורמת לי להתגברות חרדות וסבל רב אז לשתות קולה ולהתאזן קלורית בדברים אחרים (להפחית בצקים,עוגות,סוכרים אחרים כקונטרה).

החזקתי מעמד 3 וחצי חודשים בהם סבלתי מאוד ללא סימני שיפור ולכן התעקשתי עם הפסיכיאטר על שינוי תרופתי והוא אמר שאפשר לנסות להעלות את הויפאקס XR ל-225 מ"ג ולתת לזה חודשיים. בחלוף 10 שבועות בתחילה היה אפקט פלצבו כנראה של אופטימיות שהנה זה יעזור לי ולא אצטרך לסבול כך אך לאחר 6 שבועות הבנתי כי אני עדיין באותו המצב פרט לשיפור במצב הרוח שגם כך אינו עיקר הבעיה אלא החרדות. להרגשתי מינון 225 מ"ג לא רק שלא היטיב את המצב אלא עושה לי פרדוקסלי יותר עוצמה של חרדות.

האם יש כדור שאפשר להוסיף על הויפאקס והקלונקס לכמה חודשים שיכול להרגיע התקפי חרדה עד שיעבור פרק זמן מספק שההתמכרות תחלוף? משהו כמו פרותיאזין או משהו מרגיע אחר לא ממכר למשך 3 עד 6 חודשים? אשמח מאוד לתשובתך.

לי לא נראה שמדובר בגמילה מקולה אלא יותר כמו פעולה חיובית שהקולה עושה למוח עבורי ובהעדרה הפעולה לא מתרחשת. לעצתך תוך התחשבותך וסבלנותך אודה מאוד כדי למצוא מזור לסבל מבלי לחזור לשתות קולה. מודה לך מאוד ומעריך את פועלך.