הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

טורדנות כתוצאה מהפרעת חרדה מתמשכת

שואל(20.8.2019, 20:30)

בבקשה נסה להסביר לי... אינני מבין את ההגיון.

אני סובל מהפרעת פאניקה ומאוזן שנים רבות היטב באמצעות VIEPAX XR 150 MG +

קלונקס 3 מ"ג זאת ע"י פרופסור לפסיכיאטריה.

ההרגשה הטובה היא כל עוד שתיתי משקה קולה 1 ליטר ליום .

כל פעם שניסיתי להוריד במשקה לאחר כמה ימים הגיעו תחושות אי-שקט קשות ועל כל חזרתי לשתות ולהרגיש טוב. לעיתים ניסיתי למשוך חודש/ חודשיים אך נשברתי מההרגשה הרעה שלא חלפה וחזרתי לשתות ואז תוך כמה ימים שוב מרגיש נהדר.
משהו במשקה עם התרופות הביא כנראה לסינרגיה טובה עבור מצבי.

לאחר עלייה במשקל, החלטתי ללכת לפסיכותרפיה ולהפטר סופית מהמשקה, החזקתי מעמד 4 חודשים והתחושות הרעות של העדר הקולה לא חלפו, העלתי מינון ויפאקס ל-225 מ"ג משך כ-3 חודשים ללא הטבה ואף החמרה. הפסיכיאטר אמר שהמינון לא מתאים לי כי עובד יותר על עירנות ועלי לחזור ל-150 מ"ג.

לסוף אחרי שאלות ותהיות רבות מה קורה איתי נשברתי והפסיכיאטר הרגיע אותי שזה בסדר לחזור לשתות קולה אבל לצמצם בפחמימות אחרות ולעשות ספורט.

חלפו 5 חודשים מאז שירדתי במינון של 150 מ"ג וחזרתי לשתות 1 ליטר קולה רק שהפעם הפתעה !
שתיית הקולה אינה תורמת יותר לאיזון כפי שהיה בעבר למרות הקפדה על הכמות כל יום. נמאס לי לסבול ולהרגיש לא טוב: כלומר באי-שקט תמידי, חרדות וחוסר יכולת להתרכז במטלות בעבודה או בבית.

חזרתי לפסיכיאטר וסיפרתי לו שאני רוב הזמן בחרדות ומחשבות מטרידות על העניין כי אני רוצה לדעת תשובות ואיך אפשר לחזור להרגיש טוב ומאוזן ובתגובה הפסיכיאטר טען שאני סובב סביב העניין באופן אובססיבי וקבע פתאום שאני זקוק לטיפול CBT ב- O.C.D ! הבעיה היא לא ה- O.C.D כי הוא תלוי מצב, כלומר כאשר אהיה מאוזן ללא חרדות אז גם ה-O.C.D יעלם או יופחת מאוד. איני יודע האם בכלל לפנות למטפל CBT ומה לומר לו? הפסיכיאטר אמר לי להגיד שאני זקוק לטיפול O.C.D ולא להגיד עניינים של חרדה. אני לא מבין את זה. במקום למצוא פתרון תרופתי הוא קובע שיש לי O.C.D ומוסיף על החרדה הקיימת בגלל אין המוצא אליו נכנסתי לפני יותר משנה.
א. אשמח לשמוע דעתך על הודעתי זו.
ב. האם יתכן כי הנטילה הקבועה של הקלונקס במינון גבוה של 3 מ"ג כמה שנים היא הגורם העיקרי לטורדנות? הפסיכיאטר טוען הפוך, שהקלונקס מרגיע את החרדה שיוצרת הטורדנות.
ג. במה לבקש ממטפל ה-CBT לטפל? בחרדות? בפאניקה? ב-O.C.D ?

אין לי ספק כי יש לי אובססיה כחלק אישיותי אבל היא לא מפריע לי ולא קשורה להרגשה הנוראית של חרדות ודיכאון שאני מרגיש מאז ניסיונותי החוזרים להפסיק קולה...