הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

מכור ומפחד

ד"ר יששכר הרמן(23.7.2021, 16:37)

קנביס הוא סם ממכר, אשר לרוב גורם לתחושת רוגע, אבל אצל מיעוט מהמשתמשים יכול לגרום לחרדה קשה. אם קנביס גורם לך לחרדה - זה סימן שאתה נמנה בין אלו שקנביס הוא רע בשבילם, ואם תמשיך להתעקש ולהשתמש בזה אתה עלול לסבול נזקים בלתי הפיכים. ולצערי ראיתי מקרים כאלה הרבה מאד. זה לא נדיר בכלל (אף כי התקשורת נוטה להסתיר את התופעה).

אינך היחידי שגרמו לו להאמין שאם זה טבעי - אז זה טוב ובטוח. האמונה השגויה הזו מאד רווחת, ומפילה בפח הרבה מאד אנשים.

מה שמופץ תחת השם "טבעי" הוא לרוב לא יעיל, והרבה פעמים בכלל לא בטוח.

לגבי ה"בחור" שמוכר לך את הקנביס, הוא הרי עבריין וסוחר סמים. אתה יכול להאמין לו, אבל כדאי שתחשוב שוב אם נכון להאמין לסוחר סמים, שקונה סחורה מסוחרי סמים (שאולי הם הרמאים).

מצחיק שאתה מוכן להכניס לגוף חומרים שרכשת אצל עבריינים, סוחרי סמים, אבל חושש מלקחת טיפולים שאושרו באופן רשמי ע"י משרד הבריאות ונמצאים תחת פיקוח הדוק.

יש באינטרנט הרבה זבל, כולל אנטישמיות והכחשת שואה, אז כדאי להיות ביקורתי, ולא להכנס לאתרים סיינטולוגיים וכל מיני כאלה המקדמים דעות משונות. אני מכיר את התעמולה השקרית כנגד "תרופות פסיכיאטריות" - אלו דמגוגים המשתמשים בשקרים וחצאי אמיתות, צריך הרבה ידע כדי לסתור את הזבל שהם מוכרים.

במצב כשלך מה שנכון לעשות הוא להמנע מקנביס. זה כבר הזיק לך והנזק יחמיר אם תמשיך. כדאי לפנות לפסיכיאטר שיאבחן אותך, ןלנסות את הטיפול שיציע לך. זה הרבה יותר בטוח ויעיל מסמים.

בברכה,
ד"ר יששכר הרמן
פסיכיאטר בכיר