הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

מאיה בת 33, אם לשתי בנות, הגיעה...

עידן(11.1.2017, 21:00)

מאיה בת 33, אם לשתי בנות, הגיעה אלי לטיפול בדיכאון שלאחר לידה. היא ביקרה אצל רופא משפחה והוא רשם לה תרופה אנטי-דיכאונית. למרות שמצבה היה קשה מאוד, היא נאלצה לוותר על הטיפול כי חששה מתופעות הלוואי שכדורים פסיכיאטרים עלולים לגרום. בנוסף, הרופא אסר עליה להניק.

היא סיפרה לי, שלא הצליחה להתאושש לאחר הלידה ושהיא שוקעת בעננה שחורה. ביומיום היא לא מצליחה לתפקד, נמצאת כל היום במיטה וקמה רק כדי לאכול ולהניק. הסבתא מטפלת בילדות יחד עם מטפלת.

היו לה מחשבות אובדניות – מחשבות על מוות באופן טורדני. היא לא עברה לשלב המעשה, מפחד שלא תצליח במעשה ותישאר נכה לכל חייה. שום דבר לא עשה לה טוב. היא הרגישה לבד בעולם ופחדה שבעלה יעזוב אותה. היא הגיעה אלי בעקבות המלצה של הסבתא, שחשבה שהומאופתיה יכולה תעזור.

מאיה זכתה לקבל ממני טיפול הומאופתי. שמרתי איתה על קשר רציף ויומיומי בשל מצבה הקשה. כבר למחרת נטילת הרמדי (תרופה טבעית לדיכאון), מאיה החלה לבלות יותר עם בתה התינוקת. בהתחלה, לא חשבה שהמצב ישתנה כל כך מהר אחרי מנה קטנה של תרופה טבעית לדיכאון. (הרי אין פתרונות קסם). מאיה המשיכה לקחת מנה יומיומית של התרופה הטבעית לדיכאון. מצבה הלך והשתפר והיא החלה לבלות יותר זמן עם משפחתה, כולל טיפול במטלות הבית. היא גם התחילה לחשוב שהגיע הזמן לחזור לעבודה ולהתחיל לנהל את החיים שלה כמו בעבר.

במהלך החודשים הבאים היא המשיכה להגיע לביקורת תקופתית והמשיכה לקבל תרופה טבעית לדיכאון. מצבה המשיך להשתפר והיא אינה זקוקה עוד לטיפול כל שהוא.

לאחר חודשיים מאיה הגיעה אליי למעקב וזה מה שהיא סיפרה:

"מצבי השתפר פלאים! אני מתפקדת רגיל וחזרתי לעבודה. מחשבות אובדניות לא עוברות בראשי יותר! אני שמחה ומאושרת שמצאתי פיתרון למצב כל כך סבוך. לא האמנתי שאפשר לצאת מדיכאון דרך טיפול הומאופתי.”

אלונה טוט - הומאופטית קלאסית - מומחית לטיפול אלטרנטיבי בדיכאון וחרדה

https://d1w5fq667hpjcg.cloudfront.net/articles/119508/1.jpg