הוספת הודעה פורום עין עצלה ופזילה - ראש הפורום

ראייה כפולה

דניאלה(14.11.2013, 13:52)

שלום, אני בת 30, סובלת מראייה כפולה ועין עצלה, עברתי ניתוח בגיל שנה וחצי לתיקון פזילה. מרכיבה משקפיים מגיל שנתיים, בילדות טופלתי ע"י כיסוי כל עין לסירוגין.

מגיל 13 עם עדשות מגע. באותו זמן, בעקבות ניסיון לחזק את העין החלשה, קיבלתי טיפות אטרופין בעין החזקה, דבר שגרם לשיפור משמעותי בראייה בעין החלשה, ומאז לראייה כפולה באופן תמידי. כשנתיים הרכבתי עדשה אחת בלבד בעין הטובה, דבר שעזר עם ההתמודדות עם הראייה הכפולה שפוגעת קשות באיכות החיים. (עם הורדת העדשה העין החלשה מיד פזלה).

בגיל 15 הוצע לי ע"י הרופאה טיפול בטיפות שעובדות על שריר העין, שלצערי איני זוכרת את שמן. מספר שנים שמתי 2 טיפות בכל עין (אחד הבקבוקים היה צריך להיות במקרר כל הזמן), וזה היה במקום עדשות מגע, פתר את בעית הפזילה ואפילו הקל על הראייה הכפולה. בגיל 20 הפסקתי בעקבות טיול ארוך בו לא היה לי מקרר זמין, ובאורח פלא הפזילה נעלמה!

כבר 10 שנים אני ללא משקפיים, ללא עדשות וללא טיפות ללא פזילה. אך לאחרונה הראייה הכפולה מתחילה להפריע לי מאוד, בעיקר בלילה ובראייה לרחוק, ומקשה מאוד על התפקוד.

לאור הסיפור המורכב, אשמח לשמוע את דעתך לאופן טיפול אפשרי.

האם לדעתך ניתן לרכוש מיומנות דו-עינית בגיל מבוגר? (אציין שהתמונה ה"כפולה" שאני רואה בעין החלשה הינה לא רק במרחק מהתמונה ה"אמיתית" אלא גם בזוית, כך שבעזרת פריזמות התמונות מתקרבות אך לעולם לא מתאחדות).

תודה רבה!