הוספת הודעה פורום עין עצלה ופזילה - ראש הפורום

שיטת נוירוויז'ן וסיכון לראייה כפולה

GM(11.6.2014, 20:46)

בצעתי בדיקות מקיפות ונמצאתי כשיר לטיפול בשיטת נוירו-ויז'יון. גם לא נמצאו שום ממצאים אחרים פרט לפזילה ועין עצילה (ימין) שבגללה ניגשתי לטיפול. הרופאה שבדקה אותי אמרה שאני כשיר להתחלת הטיפול, אבל קיים סיכון של "ראייה כפולה". הסברתי לה גם איך אני רואה את הדברים והיא הסבירה לי שיש לי ראייה כפולה גם כרגע, למרות שבפועל זה לא מפריע לי. לפני שאתחיל את הטיפול אני רוצה להסביר גם את סוג הראייה הכפולה (כפי שהסברתי לה) ולקבל חוות-דעת נוספת.

הפזילה היא בעין ימין, והעין פוזלת שמאלה וקצת למטה. זוית הפזילה נמצאה גדולה מאוד. כשאני מתבונן בנקודה קבועה, העין הימנית היא דומיננטית בחלק מן הצד השמאלי של ה"תמונה" במוח. לכן עצמים המופיעים בשדה ראייה זה (שעין ימין מביטה בו ישירות) עלולים להיראות כמוזזים ימינה ומעלה. כשאני מתבונן אל האופק, חלק מן התמונה מן העין הימנית "מתמזג" עם התמונה מעין שמאל והאופק נראה "שבור". אפשר להשוות את הדבר לצפיית השתקפות במראה שבורה למרות שאי-אפשר להבחין בגבול שהוא קו-השבר של המראה.

גם חשוב לציין שלמרות שעין ימין מביטה ישירות לחפץ שנמצא משמאל למרכז התמונה, החפץ עדיין נראה כנמצא משמאל, למרות שלא בדיוק במקומו האמיתי. הסיכון לפיתוח ראייה כפולה בזמן הטיפול מעלה חשש לראייה כפולה ברמה שעלולה להגביל אותי בחיי היום-יום, כמו בזמן נהיגה. אני עלול לראות דברים שלא במקומם האמיתי.

במקרה שהתחלתי את הטיפול והתפתחה ראייה כפולה, הומלץ לי להפסיק את הטיפול. שאלתי השניה האם ניתן להמשיך את הטיפול לאחר ניתוח פזילה או שהעיניים הסתגלו לזווית הפזילה הנוכחית וכבר אין מה לעשות?