פורום נטורופתיה ותזונה - ראש הפורום

בחילות ואכילה לא טובה בתחילת הריון

מיכל פדרליין(27.6.2009, 14:49)

ניני שלום,

תקופת ההריון הינה תקופה נפלאה עבור האישה ואני חושבת שאת צריכה להפיק ממנה את המקסימום ולא להיות מתוסכלת בגלל התזונה, משום שבסופו של דבר ההריון בשעה טובה יסתיים ותחזרי לאכול את אותם מזונות בריאים אותם ציינת שאת אוכלת. בוודאי שעדיף לאכול מאשר לא לאכול ואם את מוטרדת מחסרים תזונתיים אני ממליצה לך לצרוך על בסיס קבוע מולטיויטמין לנשים הרות (Prenatal). את בוודאות לא גורמת נזק לעצמך מקצת קמח לבן. יכול מאוד להיות שבטרימסטר השני הכל יגמר ותחזרי לאכול כרגיל. לעניין הבחילות, אני אמליץ לך על כמה דברים שאולי יעזרו לך (אשמח לדעת):

1. גינג'ר- 1 כפית גינג'ר טרי בכוס מים רותחים למשך 10 דקות בכוס מכוסה. ניתן לשתות שתי כוסות במשך היום בלגימות קטנות.

2. תה קמומיל יכול גם כן לעזור בחליטה. 1 כף צמח יבש בכוס מים רותחים מכוסה. להמתין כעשר דקות, לסנן ולשתות כשלוש כוסות ביום רצוי לפני האוכל.

3. שמן אתרי מנטה- כארבע עד שש טיפות של שמן אתרי מנטה במבער על הרצפה ליד המיטה בלילה ירגיעו את הקיבה בלילה וימנעו בחילות בבוקר, לחילופין ניתן לשים טיפה על הכרית לפני שהולכים לישון. ניתן גם לשים במבער במשך היום בבית או במשרד.

4. לעיתים חסר בוויטמין B6 גורם גם הוא לבחילות ולכן רצוי לצרוך מולטיוויטמין לנשים הרות.

5. מבחינת מזונות, תנסי להכין או שיכינו לך מרק עם עדשים, גריסים/אורז מלא וירקות וכך תקבלי חלבון וירק. גם פסטה ברוטב עגבניות בייתי עם הרבה בזיליקום. לי זה מאוד עזר במהלך ההריון ולא גרם לבחילות. אם תרצי מתכונים בשמחה אשלח לך.

רק בריאות ובהצלחה!!

בברכה,
מיכל פדרליין