פורום שומנים בדם - ראש הפורום

בדיקות דם

אורלי גוטמן(13.4.2011, 12:03)

יהודה שלום,

עברתי על הנתונים שרשמת ואתייחס אליהם: רמת הסוכר בדם תקינה . באשר לפרופיל השומנים בדם - מצד אחד אתה מציין שאין לך גורמי סיכון ומנגד מציין שיש נטייה משפחתית, מה שאומר שיש לנקוט זהירות.

לא ציינת את רמת הכולסטרול הכללי וזה חשוב - חשוב שהיחס בין הכולסטרול הכללי והHDL יהיו לפחות 1:5 כשהיחס 1:3 או פחות הוא אידיאלי ( כלומר שהHDL יהיה שליש מהכולסטרול הכללי) . לגבי הLDL הוא בערכים תקינים. הטריגליצרידים - בנורמה אם כי לא מאד נמוכים. (שים לב - האם אתה נוטה לאכול ממתקים? מאפים עתירי קלוריות? ) ערכי לחץ הדם - תקינים.

המלצותי: 1. מהנתונים שמסרתי ניכר כי אתה בעודף משקל קל . מומלץ לרדת במשקל בפיקוח ובהכוונה. 2. מומלצת פעילות גופנית כדי לשפר ערכי HDL שהוא הכולסטרול הטוב והמגן וכן כדי לשמר מפני עליית ערכי הכולסטרול. 3. מבחינתי המסר החשוב הוא לא תדירות בדיקות הדם אלא שמירה על הבריאות ולקיחת אחריות באשר לה. לאור הנטייה המשפחתית והמודעות הייתי עושה צעד בכיוון של תזונה בריאה והתאמת תפריט דל בכולסטרול וכן שמירה וחיזוק של הכבד על בסיס של תחזוקה שנתית . ׁׁ(דע לך כי האביב הוא תקופה נפלאה לניקוי כבד....פנה לנטורופתית בענין)

הרבה בריאות וחג שמח,

אורלי גוטמן נטורופתית ND