פורום שומנים בדם - ראש הפורום

כולסטרול גבוה

אורלי גוטמן(4.5.2011, 14:02)

רוני שלום,

מבחינת הערכים שציינת נראה כי אכן הכולסטרול הכללי גבוה אך לזכותך עומדים ערכי הHDL הגבוהים - יחס הקרוב ל1:3 הוא טוב. רמת הLDL גבוהה ואליה יש להתייחס. בעיקר אם את מעשנת? סובלת מעודף משקל? יתר לחץ דם? סוכרת? בעלת רקע במשפחה. ערכי הטריגליצרידים יפים.

באשר לשאלתך על תרופות -

פורום זה עוסק בהמלצות לריפוי טבעי בבעית כולסטרול ושומנים בדם. לא בתרופות. המלצות לטיפול תרופתי תקבלי מרופאך . הבחירה היא בידייך. בשיתוף פעולה עם רופאך ניתן להתחיל בטיפול טבעי למספר חודשים, לערוך שוב בדיקות דם ובהתאם לשקול המשך או מעבר לתרופות. עלייך להבין - מדובר בשתי גישות טיפוליות שונות. תרופות לטיפול בכולסטרול נותנות תוצאות, אך בצד מהירות פעולתן יש להן תופעות לוואי כי הן יותר אגרסיביות מטיפול טבעי. הטיפול הטבעי אורך יותר זמן. לא מדובר רק בהחלפת "כדור" של הרופא ב"כדור" טבעי אלא בשינוי אורחות חיים וב"לימוד" של הגוף לרפא את משק השומנים בדם. לא לטפל רק בסימפטום אלא לטפל בבעיה מהשורש.

לאור בדיקות הדם שלך ולאור גילך מומלץ שתתחילי בטיפול - אני ממליצה לך לשנות את התפריט : להמנע מסוכרים פשוטים (ממתקים, שתייה ממותקת), להמנע ממזון מטוגן, להמנע ממאכלים עתירי שומן, להמנע ממרגרינה , מה כן? להרבות בירקות, בעיקר ירקות ירוקי עלים ושורש, להרבות בקטניות ובדגנים מלאים. בנוסף מומלץ לך לצעוד לפחות פעמיים בשבוע. כל אלה הם חלק מטיפול טבעי - חשוב להוסיף צמחי מרפא ותוספים ואותם יכול להתאים רק איש מקצוע. אלו קריטיים להורדת הכולסטרול ושינוי תזונתי אינו מספיק.

פני לטיפול, דאגי לעצמך. בחרי באופציה המתאימה לך ויפה שעה אחת קודם...

בברכה,
אורלי גוטמן