פורום שומנים בדם - ראש הפורום

כולסטרול - נ.ב.

אורלי גוטמן(6.5.2011, 22:44)

שלום שירן,

עברתי על ערכי בדיקות הדם שלך ואני שמחה להאיר את עינייך ולהדגיש בפנייך:

ככלל רמת הכולסטרול הכללי שלך הינה בטווח.

אלא שטווח הייחוס אינו משנה כל כך אלא חשובים ערכי הHDL וה LDL.

הרמה האופטימלית של הHDL היא 60 ובכלל היחס בין הכולסטרול הכללי לHDL צריך להיות לפחות 1:5 . כשיחס שמתקרב ל1:3 נחשב אידיאלי. בהקשר הזה מצבך אינו רע אך מומלץ לשפר.

באשר לLDL , לחישוב הרמה הרצויה אנו בוחנים את רמתו ביחס לגורמי סיכון. חסרים לי פרטים באשר לגורמי הסיכון במקרה שלך . העובדה שהינך מעשנת היא גורם סיכון משמעותי. ככל שיש יותר גורמי סיכון אנו שואפים לרמת LDL נמוכה יותר. בין גורמי הסיכון: סוכרת, לחץ דם גבוה, היסטוריה משפחתית של אירועי לב או שבץ מוחי, עודף משקל, חוסר פ"ג ועוד. מה מצבך בהתייחס לפירוט זה?

אני ממליצה לך בחום להפסיק לעשן, להתמיד בפעילות גופנית הכוללת הליכות לפחות 2-3 פעמים בשבוע למשך כ40 דקות ולהקפיד על תזונה נבונה. לשם מניעת אנמיה אין צורך להתמקד דוקא באכילת כבד. איברים פנימיים הם עתירי כולסטרול ואינם מומלצים. מקורות מומלצים לברזל יכולים לבוא גם מהצומח - ירקות ירוקי עלים (הרבה הרבה הרבה), עדשים, אפונה ירוקה, דגני בקר מועשרים. ניתן כמובן לאכול גם עוף רזה או דגים כדג אמנון כמקור לברזל. אם בכל זאת אוכלים כבד מומלץ לאוכלו אורגני ולצלות אותו כדי להמנע מטיגון. כמו כן לשיפור ספיגת הברזל מומלץ להוסיף לתזונה מקורות לויטמין C כמו קיווי, פלפל אדום, גויאבה, לימון ולהמנע ממוצרי חלב בסמוך לנטילת התוסף. אם את מעונינת לערוך סדר בתזונה שלך כדי שתשרת את החסר בברזל ואת המניעה בענין הכולסטרול את מוזמנת לפנות לנטורופת להתאמת תפריט. רפואה מונעת היא שם המשחק.

הרבה בריאות והצלחה,

אורלי גוטמן נטורופתית ND