פורום שומנים בדם - ראש הפורום

שיפור תפקודי הכבד

אורלי גוטמן(14.6.2011, 9:02)

שלום דנה,

אני מאד מאד מאמינה בהשפעה המיטיבה של ניקוי כבד על הגוף ותפקודיו, דבר שיתבטא כמובן בשיפור בבדיקות הדם. מכאן שאני מברכת אותך על המוכנות לענין.

ניקוי כבד הינו תהליך שאורך חודש ימים. מומלץ לשלב בו שימוש בצמחי מרפא. במהלך החודש מומלץ לשתות הרבה מים, חליטות שן ארי וגדילן , להקשיב לגוף ולנוח, להמנע מפעילות מאומצת ולהסתפק בהליכות באויר הצח והפתוח.

התזונה המותאמת לניקוי כבד כוללת הימנעות ממזון מעובד ומתועש, הימנעות מחלב ומוצריו, חיטה ומוצריה וחלבון מהחי (ביצים, עוף, בשר, דגים). מה כן? 40-50% מהתפריט ירקות ומיצי ירקות, השאר - דגנים, קטניות,פירות (בעיקר תפוחי עץ ירוקים), שמנים "טובים" כמו אבוקדו, שמן זית, טחינה. . התפריט מדורג, מתחיל מרמת הימנעות גבוהה וכל שבוע, לאורך 4 השבועות, משתנה, מהקל אל הכבד.

במהלך ניקוי כבד עלול המטופל לחוות משבר החלמה - מעין "ירידה" לצורך עלייה. זה יכול להתבטא בשינויים במערכת העיכול, עייפות, תשישות, כאבי ראש, תחושת חולי ועוד. אנשים שונים חווים זאת באופן שונה ובעוצמה שונה. התחשוות אמורות לחלוף לאחר מספר ימים.

לאור כל ההסבר הנ"ל איניי ממליצה על ניקוי באופן עצמאי אלא בליווי ותמיכה - כך תקבלי פירוט מסודר של תפריט 4 השבועות וליווי לאורך החודש באשר לתחושות שתעלינה או קשיים ביישום התפריט. כמו כן הפורום אינו פלטפורמה נכונה להתאמה אישית של צמחי מרפא שילוו את התהליך .

יש כמובן תפריטי ניקוי לתקופות קצרות יותר או ואריציות שונות.

אני מציעה לך להתחיל באופן עצמאי להמנע ממזון מתועש, משומר, מעובד (נקניקים, נקניקיות, סלטים מוכנים, מזון קנוי), להמנע מחיטה ומוצריה וחלב ומוצריו. כל זאת כשלב מכין לניקוי ובמקביל לפנות לנטורופת להמשך התהליך בצורה מסודרת. כך תגיעי אליו ממקום של מוכנות לניקוי ותוכלי לקדם את עצמך.

.בהצלחה והרבה בריאות,

אורלי גוטמן נטורופתית ND

www.orlygutman.co.il

בברכה,
אורלי גוטמן