פורום שומנים בדם - ראש הפורום

רמת טריגליצרידים גבוהה ...

אורלי גוטמן(14.11.2011, 10:01)

רוני שלום,

בדיקות דם הן סוג של איתות , הגוף מאותת לנו וכדאי שנקשיב לו. ויפה שעה אחת קודם. כך לגבי הטריגליצרידים וכך גם לגבי הכולסטרול שהוא "קצת רע" (כדי שהקצת לא יהפוך ל"הרבה"....חס וחלילה ).

טריגליצרידים נענים מאד יפה לשינוי תזונתי. מה תורם לעליה בטריגליצרידים? על פי רוב תזונה שעשירה בפחמימות, בעיקר מה שאנו קוראים פחמימות "ריקות" כמו ממתקים, מאפים, משקאות ממותקים וכל מה שמכיל סוכר לבן (והרבה...) מתרגמים בגוף לטריגליצרידים. טריגליצרידים הם שומנים. הגוף לא יכול לאגור את הפחמימות ה"ריקות" והעודף שלהן נאגר בצורת טריגליצרידים.

בתפריט היומי :

א.מומלץ להמנע מסוכרים מזוקקים וממאכלים עתירי שומן רווי - כדוגמת: רוגעלעך, בורקסים, ג'חנון ומאפים שונים, עוגות ועוגיות, שתיה ממותקת וממתקים.

ב.מומלץ להעדיף המתקה בסירופ אגבה (להשיג בחנויות טבע) או בסטיביה. ג.מומלץ להעדיף דגנים מלאים - כדוגמת אורז מלא, קינואה, שיפון, שיבולת שועל.
ד. מומלץ להרבות בירקות....ירקות....ירקות.... בעיקר ירקות ירוקי עלים.

ה. לגבי הפירות - עדיפות לפירות "לא מתוקים" - תפוח, אגס, תפוז ולהמנע מפירות מתוקים כדוגמת אננס, אבטיח. יש להמנע ממיצי פירות ולהמעיט באכילת פירות יבשים.

ו. חשוב להמנע ממזון מטוגן.

ז. לשלב בתזונה שומנים "טובים" כמו אבוקדו, שמן זית, טחינה גולמית משומשום מלא, שקדים לא קלויים (במידה...).

שינויים תזוניים אלו יתמכו גם בהורדת רמות הכולסטרול הרע אלא שלא תמיד די בהם. להשלמת הטיפול מומלץ לפנות לנטורופת להתאמת צמחי מרפא ותוספים.

בכל מקרה - יש ליישם את ההמלצות התזונתיות ולחזור על בדיקות הדם לאחר מספר חודשים.

בהצלחה והרבה בריאות,

בברכה,

אורלי גוטמן, נטורופתית ND