הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם ניתן להציל את הקשר?

לימור(29.3.2018, 13:29)

שלום רב,

אני בת 32 ובן זוגי 40, הכרנו לפני כמעט כשנתיים וזה היה הקשר הרציני הראשון של שנינו.

מתחילת הקשר היה ביננו תיאום ציפיות שמטרת הקשר הזה הוא חתונה וילדים ועדיין בהמשך הקשר התגלו בעיות בכיוון וחוסר התאמה. כנראה שהוא לא היה כנה ככ עם עצמו ואיתי.

הבעיה היא, שבזמן הזה הספקנו לרכוש אהבה עצומה אחד לשני, חיינו ביחד שנה מתוך התקופה בהתאמה ממש טובה, והיום יום שלנו היה נראה מדהים, עד שהעליתי את עניין החתונה והילדים.

מאותו רגע היחסים שלנו נהפכו לסיר לחץ עם הרבה קשיים, למרות טענותיו של בן זוגי שהוא רוצה ילדים וחתונה, כל פעם שאנחנו מתקדמים יותר ויותר לכיוון הוא מנסה להערים קשיים שמונעים מאיתנו להגיע לשם. הוא מנע ממני היכרות עם הוריו רוב הקשר, הסתיר אותי מהם רוב הזמן שהיינו ביחד, הסתיר שאנחנו גרים ביחד, כל הערה קטנה מצד הוריי על התקדמות גורמת לו "להחרים" את הבית של ההורים שלי לתקופה ופשוט מתנהג בצורה מאוד ילדותית.

השאיפה שלי היא להתקדם לשלב הבא ולמרות הצהרותיו שאין דבר שהוא רוצה יותר איתי, נראה שבן זוגי לא מסוגל נפשית להגיע לשם, שבאופן כללי יש לו קושי בקבלת החלטות ומצד שני קושי לסמוך ולשחרר שליטה.

לפני שבועיים הודעתי לו שאני רוצה שניקח פסק זמן של שלושה חודשים שבהם אנחנו נצא עם אנשים אחרים. הוא אמר לי שהוא חושב שזה הפיך ושהוא מחכה לי ולא מתכוון לצאת עם אף אחת. אני אמרתי לו שזו לא הכוונה שלי, ואם הוא באמת חושב שזה הפיך, הוא צריך להבין שיש לו בעיה וללכת לטפל בה.

הבעיה, שאני לא חושבת שהוא יבין שיש לו בעיה, אני גם לא חושבת שהוא בכלל מאמין לי שאני אמשיך הלאה. זה הדבר שהכי כואב לי לעשות, שנינו מרגישים פספוס עצום, אבל אני יודעת שלא ביכולתי לתקן את המצב הזה.

כולם מסביבי חושבים שאני צריכה לסיים עם זה ולהתקדם קדימה. השכל הישר מסכים איתם והלב אומר אחרת.

מה לעשות? והאם בכלל יש מה לעשות? האם ההפסקה הזו בכלל תגרום לו להבין שיש לו בעיה או שאני נאחזת על פנטזיות שלא יקרו?