הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נשבר אמון שלא היה מראש?

ד"ר אורן חסון(3.4.2018, 14:42)

ליאתי יקרה,

אני אגיד לך מה אני קורא בין השורות. בעלך לא טרח לספר לך שישב לארוחת הבוקר עם מישהי אחרת בחדרה במלון, אלא רק לאחר תחקיר ארוך שלך. זה לאחר שהייתם נשואים 17 שנה (לפני שנתיים). מכאן, בין השורות, אני קורא שנים של בדיקות ושאלות מקיפות ומתישות שעשית איתו לאורך השנים, ובהן לא מצאת דבר. אולי אני טועה, אבל נראה לי שעל רקע דומה היו ביניכם מריבות רבות וחוסר אמון שלך שהיו על כלום. עד לפני שנתיים. אני חושד שתמיד האמנת שיש משהו, ותמיד שמרת ונשמרת, ואלה הם נישואים קשים, ואולי גם חיים לא פשוטים לך, כי קשה לחשוד כל הזמן בבן הזוג שלך, ואולי אפילו עוד יותר קשה לחשוד כל כך הרבה זמן, מבלי למצוא דבר.

אני לא בטוח שהאמון נשבר, כי אני לא בטוח שהיה שם אמון מראש, ושזה משהו שקשור קודם כל בך. כי העובדה היא שבמשך 17 שנים לא מצאת דבר. אני יודע שתגידי לי שזה רק אומר שלא מצאת, ולא שלא היה דבר – ואם זה כך, זו בדיוק הנקודה שלי, שאף פעם לא היה בך אמון כלפיו. הפעם, סוף סוף, מצאת את ההוכחה שחיפשת, שאישרה לך שהעולם הוא עולם קשה, ושאי אפשר לבטוח באף אחד. או באף גבר.

חלק גדול מזה קשור בך, ליאתי. לא רק בו. ויתכן, ובאמת אני אומר רק שיתכן, שבעקבות היחסים הללו ביניכם, והמתח הגדול שגבר עוד יותר בשנתיים האחרונות, הוא חיפש לפני שבוע איזה שהם יחסים שיש בהם קירבה שאולי לא היתה לו בשנתיים האלה, והתחרט לאחר שהתחיל בכך כי הבין שזה לא מה שהוא רוצה, ושזה לא קירבה אמיתית. יתכן מאד שהוא רוצה את הקירבה הזו איתך, ושאת לא מסוגלת לתת לו אותה. ואולי, עם חוסר האמון שלך, אולי גם קשה לך להיות אמפתית לצרכים הבסיסיים שלו.

אתם מחוייבים לעבוד על זה בעזרת איש מקצוע. עדיף להתחיל בזה לפני שתלכו לרבנות. ואין לך מה ללכת למכון העיסוי, כי הבעיה היא לא מה הוא בדיוק עשה שם או לא, ואפילו לא אם הוא ממשיך להסתיר את כל האמת או שכבר סיפר אותה. הבעיה היא להבין מה הוא צריך שבגללו הגיע לשם, כדי לבחון איך ללמוד למצוא את זה בבית, או איך ללמוד להתגבר על זה אם זה צורך חריג ומיותר. את התשובה לזה לא תמצאי שם, אלא ביניכם. תמצאי את זה בשיחות איתו שיש בהן אמפתיה ורצון כן להבין אותו, וכרגע אין לך כוחות לזה. מצד שני, גם לך יש צורך, והוא הצורך באמון בבן זוגך, והצורך להגיע לשלווה גם אם לא תבדקי אותו כל הזמן. את זה אין לך, ואת זה את צריכה ללמוד למצוא לא רק בו, אלא גם בך. לכן אתם צריכים ללכת לטיפול, כדי לעבוד על כל הנקודות הקשורות בכך.

אנא הקישי על הקישור לאתר שלי (בתחתית החתימה) כדי לקרוא קצת על טיפול זוגי ועל זוגיות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com