הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לפתור פערים בצרכים הזוגיים

ד"ר אורן חסון(9.4.2018, 10:43)

עדי יקרה,

אם זה אכן רק בזמן האחרון, אז כנראה שמשהו עובר עליו, והוא לא משתף אותך. זה יכול להיות שהוא אכן מתרחק ממך רגשית, אבל זה יכול להיות גם משהו אחר.

קיימת גם האפשרות שהוא אף פעם לא היה רגשי במיוחד, כפי שאת מציינת, אלא שבתחילת הקשר הנטייה לחזר, להתאמץ, ולנסות להבין את בת הזוג גדולה יותר, גם בשל הקירבה המינית, ובשל החידוש שיש בזה. האם זה נחלש, כי זה נחלש באופן טבעי, והוא "נסוג" לברירת המחדל שלו, ועוסק לכן יותר בעניינים אחרים שגם הם מעניינים אותו? – זו אפשרות. האם זו ההבנה שאת מצפה ממנו לחיים משותפים, והוא לא רואה זאת כמטרה משמעותית עבורו, או אולי שהוא לא רוצה זאת (איתך ובכלל) כי זה לא המועד הנכון עבורו (אם בכלל)? – גם זו אפשרות, ואם זה כך, הוא יכול להרגיש שאם הוא מחזר אחריך, הוא "מרמה" אותך, והוא לא רוצה לעשות את זה. גם זה עלול לגרום לריחוק רגשי, מבחינתו כדי שלא להוליך אותך שולל, למרות שרגשותיו באמת לא השתנו, אבל הרצון להיות הוגן כן עלול להרחיק אותו ולשנות אותם בהדרגה.

כאמור, משהו כנראה עובר עליו. מהו? אני לא יכול לדעת. יתכן שהשיחה שאת רוצה לעשות איתו צריכה לבוא ממקום יותר מקבל, מאשר דורש ומאשים. נסי לעשות שיחה שבה את לא מדברת על מה שאת רוצה לעשות בעתיד (ולמעשה, הוא הרי כבר יודע), אלא שיחה שמטרתה להבין מה הוא רוצה בחיים מעצמו, כלומר, מקצועית קודם כל, ואחר כך גם את חיי החברה שהוא רוצה בעתיד, וזוגיות ומשפחה, על פי הסדר הזה. האם תוכלי לנהל שיחה שכזו מבלי להפגין אכזבה בכל פעם שמשהו שיגיד יעמוד בסתירה לצורך שלך? אם כן, תדעי הרבה יותר בסוף השיחה הזו. אם תצליחי גם לסיים את השיחה בחיבור טוב יותר אליו ולו רק כי את מבינה אותו יותר, תעודדי בכך פתיחות גם להבא. אם תביעי בסיום השיחה את האכזבות שלך, יתכן שהוא ילמד מכך שלא להיפתח כלפייך.

לעומת זאת, אם תביעי את חלומותייך שלך, ובעיקר אם תעשי זאת ללא תביעה ישירה ממנו, אלא כהסבר על החלום הכללי שלך לחיים, ובדיוק על אותם דברים, מקצועית, חברתית, זוגית ומשפחתית, ובסדר הזה, ולא בהכרח בשיחה אחת, ולא בהכרח בסיום הפתיחות שלו, ותשאירו את הפער שלכם באויר מבלי להתווכח עליו, יש סיכוי שעם הזמן תחפשו דרך לגשר על הפערים. אחרי הכל, הוא לא טיפש, ואם הוא באמת רוצה להיות איתך אבל גם ללא רגשי אשם משמעותיים, הוא יבין שהוא צריך ללכת לקראתך. זה יכול לעבוד טוב יותר אם זה יהיה ללא לחץ. מצד שני, וכאן הקושי, ייקח לך הרבה יותר זמן לדעת מה יהיה הפתרון.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com