הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך לבחור מטפל זוגי?

ד"ר אורן חסון(28.4.2018, 22:33)

קלי יקרה,

מן הסתם, הכי קל לי להפנות אותך אלי, כי הקליניקה שלי היא בת"א, על גבול רמת גן (לא רחוק מקניון איילון).

אם להיות הוגן, בתחום שהוא דיסקרטי בעיקרו, ההמלצה היחידה שאת יכולה לראות עלי באופן גלוי היא הפורום הזה. קראי את תשובותי, את תוכנן ואת סגנונן, ואולי הן תעזורנה לך להחליט אם אני מתאים לך. עוד מידע רב עלי ועל אופן העבודה וההתמחות שלי (תקשורת בין אישית, פסיכולוגיה אבולוציונית ופסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית – CBT) תוכלי למצוא גם באתר הבית שלי, ובכלל זה מאמרים רבים שכתבתי.

אבל הנה תשובה כללית יותר:

כשאת מחפשת מטפל או מטפלת אחרים, וכשאין לך המלצה, נסי לעשות את אותו הדבר בדיוק. לאסוף את כל המידע שאת יכולה, לעשות שיחה טלפונית (ואם צריך להשאיר הודעה כדי שיחזרו אליך, כי מן הסתם גם מטפלים זוגיים עובדים מדי פעם – וגם זמן התגובה ואופן התגובה יכול לתת לך מידע נוסף) ולדבר עם האדם. האם הוא או היא יודעים להקשיב? האם הם רוצים לסגור דיל בכל תנאי, או שהם רוצים לבדוק איתך קודם במה מדובר?

חשוב שזה יהיה איש מקצוע טיפולי, ולא קואוצ'ר. להרחבת העניין הזה אולי יעזור לך בהחלטה גם המאמר "טיפול זוגי או ייעוץ זוגי?"

מעבר לכך, לא אוכל לומר לך הרבה על הגישה הטיפולית של המטפל המתאימה לכם, כי הרבה מאד תלוי באישיות שלך, של בן זוגך, ושל המטפל. ואולי יותר מהגישה הטיפולית הספציפית חשוב שכל אלה יתחברו כדי ליצור בינו לביניכם אמון הדדי, יכולת ליצור דיאלוג גם כשהעולמות ותפיסת העולם שלכם שונים, והערכה הדדית. לא תמיד זה קל כאשר אתם מגיעים מראש עם ניגוד עניינים וחוסר אמון ברצון הטוב שקיים ביניכם. ובכל זאת, הדרישה שלכם כזוג מטופל צריכה להיות שהמטפל הזוגי יוכל להכיל ולקבל את שניכם למרות פערים שאולי יש ביניכם, אחרת יהיה קשה מאד לעבוד ביחד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com