הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פנטזיה כחלק מהמציאות, לא כמציאות

ד"ר אורן חסון(4.5.2018, 13:35)

אחת יקרה,

דברים כאלה יכולים לקרות. אם את מבינה את זה, הם גם יחלפו, ויעברו. אבל כדי שזה יקרה, את צריכה ללמוד לקבל את עצמך, ואת המורכבות שלך, ואת ההבנה שהרגשות שלנו הם משהו מורכב ומתנייד, ובעיקר שאשליות ופנטזיות הן חלק מהעולם הרגשי שלנו, שאינו מחייב. שני הדברים נכונים: הם חלק מהעולם הרגשי שלנו, ואם נבין שאינו מחייב, יהיה לנו קל יותר להתמודד איתן ולא לתת להן להפריע לנו מעבר לבלגן הראשוני שהן יוצרות.

לפעמים יש לנו פנטזיות על בני זוג אפשריים, ומה שהזוגיות הזו תעשה לנו, כמו גברים, או נשים שנראים החלום הרטוב של כל אחד, או כאלה שהם פלרטטניים באופן שגורם לנו לריגוש רב, או בעלי כוח חברתי או כלכלי שהיינו רוצים לייחס לעצמנו, או אפילו כאלה שהם רגישים לזולת ונוגעים ללב באופן שהיינו רוצים שיהיה שייך לנו. ההבנה שזה פנטזיה, ולו רק כי אנחנו לא באמת מכירים אותם – לא את היכולת שלהם להתמודד עם מצבי לחץ בזוגיות מתמשכת, לא את הנטיות המיניות שלהם ואת הריח שלהם שיכולים להיות דוחים בעינינו לו היינו מנסים אותם, לא את היציבות שלהם, לא את היכולת שלהם לאהוב, ולא את היכולת שלהם לקבל מישהו שהוא שונה מהם, ועוד ועוד... אז איך את יכולה לדעת שזה ממשי?

דברים כאלה קורים. אם תשימי אותם בפרופורציה הנכונה, תוכלי לומר לעצמך: גם פנטזיה היא דבר טוב. היא לא חייבת להיות ממשית. היא רק מעשירה את העולם שלי, ואין סיבה ממשית שהיא תערער את העולם שלי. אני יכולה להפריד בין הפנטזיה לבין המציאות, ולהמשיך לאהוב את האיש שלי ואת הילדים שלי. הפנטזיה הזו היא חלק ממני, אני יכולה לשמוח בה, ואני יכולה לפחד ממנה, אבל היא לא המציאות. עדיף לדעת זאת.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com