הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

השיקול: איך הזוגיות תהיה יציבה יותר

ד"ר אורן חסון(4.5.2018, 13:39)

דקלה יקרה,

נדמה לי שהרצון של בן זוגך להגיע לחתונה הזו נובע מהקשר שלו עם הבן של חברתו לשעבר יותר מאשר בשל הקשר שלו איתה. בן זוגך היה נוכח בחיים של הבחור הזה, שהיום הוא בן 25 היום, מגיל 11 ועד 23, והם ללא ספק יצרו קשר משלהם שאינו קשור לקשר שבין בן זוגך לבין האקסית שלו. במידה רבה הוא היה המודל הגברי של הנער, והעובדה היא שהוא מאד רוצה שיבוא, אולי יותר מאשר האקסית עצמה.

הייתי שמח לו היית יכולה לכבד את הקשר הזה, מבלי לפחד מהקשר עם האקסית. העובדה, אחרי הכל, היא ששניכם מוזמנים, ולא רק הוא. כך שעושה רושם שהקשר בינו לבין הבן שלה הם המשמעותיים יותר בהזמנה לחתונה. אבל העובדה היא גם שאת מאד חוששת ומאויימת מהקשר איתה, ואולי אפילו חוששת מחשיפה גלויה לעיניה של מי שאת, ושל אופי הקשר שלך עם בן זוגך, ואולי גם מהשקט או אי השקט הנפשי שלך לעיני אלו שמכירים אותו כבן זוג של האקסית שלו, והחשש שלך מהשיפוטיות שלהם. למה זה חשוב, בעצם? הייתי שמח לו היית בטוחה יותר בעצמך וחופשיה מכך, אבל העובדה היא שאת לא. כאן הקושי.

אין לי פתרון חד משמעי. מצד אחד נכון לו להתחשב בך, ומצד שני, נכון לך להתחשב בו ובקשר שיש לו עם הבן של האקסית שלו. בתנאים האלה, כל מה שהוא יעשה הוא נכון, אבל גם כל מה שהוא יעשה הוא שגוי. באותו אופן, כל מה שאת תגידי לו הוא נכון, וכל מה שאת תגידי לו הוא שגוי.

האם תוכלי להתמודד עם זה (כלומר, עם ההליכה לחתונה – ביחד או שלו לבד, שזו החלטה שלך)? – לא יודע. האם הוא יוכל להתמודד עם זה (עם ההחלטה שלא ללכת, בגלל הלחץ שלך)? – לא יודע. נראה לי שאם כן תצליחי להתמודד עם זה, ותלכו ביחד לחתונה, הזוגיות שלכם תהיה יציבה יותר. אבל אולי אני טועה.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com