הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי רגע לפני החתונה

ד"ר אורן חסון(4.5.2018, 13:41)

מבולבלת יקרה,

שוב לא שלחת לי לינקים לתכתובות קודמות, ורצוי. אבל אני זוכר את מרבית השיחות.

חבל לי שלא הלכתם לטיפול קודם. אני לא זוכר אם המלצתי על כך, אבל סביר שכן. אני חושב שהקשר שלכם, ושהזוגיות שלכם יכולים להחזיק מעמד, ויכולים להיות טובים, אבל אתם צריכים עזרה. ככל שתדחו אותה, כך המטענים האלה והפיצוצים שאת מתארת, יוטמעו בתודעה שלכם ויהיה לכם קשה יותר להתמודד איתם, ובעיקר - עם הזיכרון שלהם כחלק מהאמון ההדדי וממי שאתם.

טבעי להיות מתוחים יותר לקראת החתונה. גם בגלל ההבנה שזה לכל החיים, והפחד מלעשות טעות מפחיד, וגם בגלל שזה זמן שבו עושים הרבה החלטות שנראות משמעותיות, גם אם הן לא משמעותיות – אבל הן לכאורה פומביות, כי לכאורה יהיו הרבה "שופטים" לתוצאה הסופית וכי יש לחצים של ההורים ועוד. זה יוצר מטענים שישהו אתכם לזמן רב אחר-כך. אם אתם מאמינים בזוגיות שלכם, חשוב שתלכו לטיפול כדי להפחית את הטראומה שנובעת לא מהחתונה, אלא מתהליך קבלת ההחלטות הלא פשוט. יפה שעה אחת קודם, ועם ההבנה שאין לכם הרבה זמן, ולכן אין שום צפי סביר שהדברים ייפתרו לפני החתונה, אלא לקבל את העובדה שיש קשיים כרגע, אבל גם שיש לכם דרכים לעבד את זה ובסיס מספיק חזק לזוגיות טובה בהמשך – וגם יכולת לאסוף כלים טובים לעשות את הכל הרבה יותר טוב בהמשך.

אפשר להתחיל את הטיפול הזוגי רגע לפני החתונה. זה לא אומר שיש בזה חוסר אמון בזוגיות שלכם, אלא להפך – יכולת לומר לעצמכם שאתם רוצים את הזוגיות, ויודעים למצוא דרכים כדי לממש את זה. למרות התדמית. לא התדמית חשובה, כמו הפתרונות המעשיים. לחילופין – לקבוע את הטיפול הזוגי מיד לאחר החתונה. כהצהרה לעצמכם של קבלה הדדית מחד, אבל הרצון לחייב את עצמכם לפתור קשיים במקומות שקשים לכם יותר לפתור אותם. זה יהיה נכון אם בינתיים, עד החתונה, תצליחו למתן את הקונפליקטים, כי זה לא בהכרח לקבוע תקדימים לנצח.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com