הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דיאלוג כוחני?

ד"ר אורן חסון(7.5.2018, 12:40)

דנה יקרה,

אני תוהה אם הוא באמת לא רוצה שתתקרבי אליו, או שהוא פשוט פגוע ונעלב. יתכן שהדרך הנכונה היא באמת לא להתקרב אליו אינטימית ומינית, אבל אולי כן להמשיך ולהראות ולהפגין את כל האהבה שלך אליו, אבל מרחוק. וכשהוא מתקרב, לדחות בעדינות, ולומר בשקט: אבל אני לא יכולה. זה באמת דוחה אותי.

לכאורה זה עניין פשוט. לאמיתו של דבר, יתכן שהוא רואה בזה מאבק כוחות שהוא לא מוכן להכנע לו, כי בעיניו זה כניעה והוא לא הטיפוס שייכנע לאשתו. ויהיה מוכן לשלם את המחיר, כי "אם אכנע עכשיו, אצטרך להכנע לאורך כל הדרך, ועל כל דבר". אם את חוששת שזה הדיאלוג הפנימי שלו, ואולי אפילו חלק מהדיאלוג הזוגי – אז אולי כדאי ללכת לטיפול. רצוי מאד לצאת ממסלול לא טוב שכזה.

כתבת לי בני כמה אתם, ואני רואה את פער הגילאים, אבל לא יודע כמה זמן אתם ביחד. יתכן מאד שבגלל פער הגילאים, ואולי עוד יותר אם התחתנתם לפני שנים רבות, כשאת היית צעירה והוא בוגר וסמכותי בעינייך, יחסי הכוחות ביניכם היו מאד ברורים. "כניעה" שלו לדרישה שלך אולי חורגת בעיניו מאד מאופי היחסים ביניכם, ולכן יוצרת בעיה. כאמור, אם זה המצב – רצוי שלא להמשיך ולקבע את הדיאלוג ביניכם כמשהו שנראה כוחני, אפילו אם לצד אחד, ולטפל בזה מוקדם ככל האפשר.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com