הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תחושת חוסר כבוד.

ד"ר אורן חסון(10.5.2018, 18:03)

אנונימית יקרה,

הפחדים שלך צפים ועולים. מצד אחד זה אומר שהקשר מאד חשוב לך, ושאת מאד חוששת לאבד אותו. אבל אולי את חוששת אפילו עוד יותר מהמבוכה ומהבושה. חשבי על זה היטב. אני חושב שאת לא שלמה עם עברך, או לפחות חושבת שתפיסת העולם שלו שונה מאד משלך, ושגם אם את שלמה עם עברך, הרי הוא לא יהיה מוכן לקבל זאת. אם זה מה שיצא בסופו של דבר, וזה מה שיגרום לו להתנתק ממך, אז אולי אתם באמת לא מתאימים זה לזו. בעיקר אם את כן מצליחה להיות כנה, שלמה עם עצמך, ויודעת לומר לעצמך שבתנאים ההם נהגת כך, ובתנאים הנוכחיים, כשאת בקשר טוב של אהבה, את נוהגת אחרת.

ואם זה כך, האם את יכולה לחיות לאורך זמן עם גבר שמתקשה להתמודד עם שדים שירדפו אותו בשל עבר שלך שלא היה קשור אליו כלל, ועם התחושה של חוסר כבוד, בשל ארועים שאכן באמת לא קשורים אליו, עד כדי שזה יפריע לו להמשיך ולהיות איתך? לא היית רוצה להיות עם גבר שהוא מספיק בטוח בעצמו כדי לדעת להתמודד עם זה?

אני יכול להניח שהתשובה היא כן, אבל גם, שאת אומרת לעצמך שהוא כל כך מוצלח בכל דבר אחר, ושאת כל כך אוהבת אותו, שאת מוכנה להתמודד עם הקושי הזה שלו, ולכן את רוצה למנוע את הקונפליקט הזה. יתכן מאד שזה כך, ושקרים הם חלק מהדרך למנוע את הקונפליקט הזה והפגיעה שלו, והצורך האפשרי שלו להתנתק ממך. מה שאני רוצה לומר הוא שיש לזה מחירים אפשריים, ושאת לומדת, ואולי צריכה ללמוד, להתמודד עם הסיכונים שאת לוקחת בכל הצהרה אפשרית שלך על מי שאת.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםחרדה וזוגיות עזרה דחופהאנונימית ‏1.5.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?ד"ר אורן חסון ‏4.5.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?אנונימית ‏4.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךד"ר אורן חסון ‏7.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךאנונימית ‏7.5.18
הודעה בפורוםתחושת חוסר כבוד.ד"ר אורן חסון ‏10.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךאנונימית ‏10.5.18
הודעה בפורוםלהחליט, לחפש דרכים ולבצעד"ר אורן חסון ‏12.5.18