הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי לזוג צעיר, או להיפרד?

ד"ר אורן חסון(12.5.2018, 21:13)

רעות יקרה,

כמעט על כל דבר, יש מי שהיה בנקודת המוצא הזו והצליח, ויש מי שהיה בנקודת המוצא הזו ונכשל. בכך אני עונה לתשובה שניתנה כאן "גם אני הייתי שם, ניסיתי וזה לא עבד". כל דבר כזה הוא מקרה פרטי, ואף סיפור אינו זהה בדיוק לאחר. לכן שמרתי על המדיניות של הפורום, והסרתי את התשובה ההיא.

אבל את מספרת משהו חשוב – את בקשר של חיים משותפים למעלה משנה, ולא טוב לך בו. יתכן שעלו ביניכם במהלך הקשר חיכוכים רבים, שעייפו אותך ובכלל זה גם את האהבה שהרגשת קודם. האם זה ישתנה אם תלמדו לשפר את הדברים הללו, תכעסי פחות, תתעייפי פחות, והוא ילמד לראות אותך טוב יותר, והאהבה שלך אליו תחזור?

אם את חושבת שזו אפשרות, וששיפור הקשר ביניכם יוכל לסייע באופן משמעותי, קראי בבקשה את המאמר שלי על טיפול זוגי לזוגות צעירים - "דילמת המיטה החולה" (ראש בריא למיטה חולה?), המאמר הראשון בדף.

אם את חושבת שזה עמוק מזה, ושבאמת הפסקת לאהוב אותו, ושמה שאת צריכה הוא רק את הכוח לעזוב, אז את צריכה לעזוב. שזה אומר שאת צריכה לאסוף הרבה כוח, בכל דרך אפשרית. אני מבין את הקושי של ההתמודדות עם הבדידות לאחר הפרידה. את זקוקה במקרה שכזה לכל חיזוק אפשרי – של משפחה (יש לך תמיכה שכזו?) של חברות, אם יש לך, כל הסחת דעת אפשרית ודברים מעניינים שתוכלי לעשות בתקופת הביניים, וכל תמיכה אפשרית בכל רגע שבו קשר שתנסי יהיה כישלון פוגע, ומן הסתם יהיו כאלה. ויתכן שתרצי ללכת לטיפול. כל דבר עדיף על החלטה על נישואים שאת יודעת מראש שנועדו לכישלון די מהיר.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com