הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך בוחרים נכון בן זוג?

ד"ר אורן חסון(17.5.2018, 16:54)

מיכל יקרה,

לצערי, קטונתי מלומר לך שחוסר המשיכה שלך הוא תרוץ לפחד לא מודע להכנס לקשר רציני, על סמך מכתב קצר כל כך, ומבלי לדעת עליך דבר מעבר לכך. האם זו אפשרות? – כן, בודאי. האם זה כך? – בכלל לא בטוח. אף אדם מקצועי בתחום בריאות הנפש לא יגיד לך אחרת.

הנטייה הטבעית של נשים, לפי המחקרים, היא לגברים גבוהים, בנויים פיזית היטב, סימטריים, בטוחים בעצמם אסרטיביים ובעלי אמצעים. זה לא אומר שכולן בוחרות כך, אלא שזו המגמה הכללית. נשים רבות בוחרות אחרת.

נטייה טבעית היא גם לבחור גבר שמראה באופן ברור שהוא רוצה אותך, כי זה נותן ביטחון, אבל נשים רבות נמשכות, במקום אל הבטוח, דווקא אל האתגר ואל הבלתי מושג – כי הצלחה במקום שבו אין ביטחון קבוע, יוצרת ריגוש. ואולי גם "הישג" שהוא לכאורה יותר ממה שמגיע לאשה לפי ההערכה העצמית שלה.

מה הכי נכון? – כמובן גבר שיהיה בטוח ויציב באהבה שלו אליך, יוכל להיות תמיכה ממשית בפרנסה, ויתנו לך תמיכה נפשית כשאת צריכה, ויספקו לשניכם ולילדים אוירה נעימה וחיובית. אבל אם חסר לך אלמנט המשיכה והריגוש, את עלולה להיות בקונפליקט, ונדמה לי שזה מה שאת מרגישה. לא התחברו לך ביחד הנחמדים והטובים וה"מתאימים", עם ה"מסוקסות" והריגוש. אולי בשל העובדה שאת זקוקה לאתגר, שזה טוב בעיקרון, אבל לפעמים גם מאד לא טוב – כי זה עלול לגרור אחריו חוסר יציבות זוגי, ואולי גם כי פיזית וכימית (כימית אני מתכוון כימית, לריח) לא מצאו חן בעינייך, למרות החיבור האינטלקטואלי ולמרות היציבות הרגשית.

אולי כדאי לסנן קצת יותר בעניין המראה, ולהעלות את רף המשיכה הפיזית. אני מבין ומעריך את הרעיון האידיאולוגי שלך, שמונע ממך לסנן על פי המראה. זה סוג של שינוי של גישה לעצמך כאדם, ולכן אני מבין את ההתנגדות שלך. כך או כך, לא כל אלה שנראים טוב הם גם ילדים רעים. אבל זה אומר ש"תעבדי" פחות בחיפוש זוגיות, כי הסינון הראשוני שלך יהיה כזה שתיפגשי עם פחות בחורים. כלומר, שיהיו לך פחות דייטים. אני חושש שאולי את חוששת מזה, כי זה אולי יאמר לך כאילו שאת עושה "פחות עבודה". אבל אולי זה יהיה שתעשי "עבודה" מדוייקת יותר. משהו לחשוב ולבדוק.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com